TÜ/Rock vs Groningen Donar (NED)

Hooaja esimene kodumäng on lõpuks ometi käes! Täna õhtul kell 19.00 võtab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond FIBA Meistrite Liiga raames vastu Hollandi meistri Groningeni Donari.

Esimesest mängust Hollandis, mis toimus teisipäeval, väärivad meenutamist eelkõige esimene ja neljas veerand, sest nende kahe vahepeal midagi ilusat ei olnud. Avaveerandil said mõlemad pooled püssi hästi paukuma ja lähenesid skooriga 30-puntkise veerandi suunas, jäädes Euroopa korvpallile kohaselt siiski viisakalt veidi eemale – esimene veerand Tartule 27:23. Teisel ja kolmandal võtsid mängu enda kätte hollandlased ja näitasid oma domineerimist igast kandist. Poolajale minnes oli Tartu tänu veerandilõpu spurdile taga küll vaid 4 punktiga (veerand neile 11:19), kuid paus andis kodumeeskonnale vaid indu juurde ning ka kolmas veerand kujunes meile küllalt punktivaeseks (16:24).

Viimasele neljandikule 12-punktisest kaotusest vastu läinud Tartu Ülikool kuulas aga hästi peatreeneri nõuandeid mitte vahest hoolida ja rünnak-rünnakult edasi minna. Näidati head sisu ning Mandell Thomase kaugvisete toel oli vahe peagi mitte ainult ühekohaline, aga ka juba hoopis lubavam – pool veerandit veel ees ning Tartu nüüd maas juba ainult seitsmega. (69:62) Ehkki nüüdki pani vastaste snaiper Chase Fieler kolmesejoone tagant ära, olid talle seekord vastused olemas nii Thomaselt kui ka Jõesaarelt. 38 sekundit enne lõpuvilet sätiti tabloole viiginumbrid 76:76 ja peale seda kumbki pool enam palli korvi ei saanudki. Täna Tartus algab mäng seega sisuliselt taas nullist ning kummagi võistkonna võidunäljas kindlasti kahelda ei saa.

Lisaks vaatemängulisele kohtumisele pakume täna pealtvaatajatele jälgimiseks ka mitmeid publikumänge, oma esimese täispika etteaste teevad BC Tartu uued tantsutüdrukud ning, mis eriti hea uudis, esimest korda on müügis ka meie uus fännikraam!

Selleks, et omad viigiseisust võidule aidata, peab kodusaal kindlasti kuuenda mehena platsil olemas olema, niiet nüüd ruttu piletite järgi! Sellega aitab ikka ja alati Piletilevi. Kui oled mängule tulemas, viska sellest märk üles ka mängu Facebookiüritusele!

Kõigest põnevast nii mängude eelselt kui ka järgselt võimalik lugeda Facebookist ja Twitterist või vaadata Instagramist ja Snapchatist @tarturock.