TÜ/Rock võitis kodus Raplat ja tõusis teiseks

Alexela KML päeva ainsas mängus võttis Tartu Ülikool/Rock vastu AVIS Rapla. Tartlased teenisid kodus vajaliku topeltvõidu 74:52 ja tõusid sellega turniiritabelis teisele kohale. Evaldas Žabas tõi üleplatsimehena 19 punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

TÜ/Rocki mängijatel oli ilmselt väga hästi meeles kuu aega tagasi saadud 63:74 kaotus Raplas ning seda enam taheti oma paremus platsil maksma panna. Võrdse skooriga kulgenud avaveerandi lõpuks suutsid väljakuperemehed lõpetada 12:9 eduseisul.

Suurem vahe hakkas sisse tulema teisel veerandil, mida TÜ/Rock alustas 11:2 spurdiga ning veerandaja keskel oli eduseis juba 23:11. Minut enne poolaja lõppu oli AVIS Rapla võidelnud end tagasi nelja punkti peale, aga Evaldas Žabase 5:0 spurt viis meeskonnad poolajale TÜ/Rocki 34:25 eduseisus.

Teise poolaja alguses suutsid tartlased jätka oma head kaitsemängu ning veerandaja keskel tehtud 9:0 spurdi järel juhiti juba 47:27. Veerandaja lõpuni vahe sinnakanti jäigi ja viimasele veerandajale mindi seisul 56:37.

AVIS Rapla mängujuhi Devin Brooksi vedamisel püüdsid külalised küll vahet vähendada ning veerandaja keskel oligi see saadud 15 peale seisul 60:45. Siiski ei andnud Gert Dorbeku kaugvisked ja tartlaste tihe kaitse mängu põnevamaks muutumisele võimalust ja Tanel Soku lähivise tegi mängu lõppskooriks 74:52.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis meeskonna kaitsemängu.

Õnnitlused meeskonnale ja fännidele. Tubli mäng meie poolt ja seda eriti kaitses. Minu meelest oli senise hooaja üks parimaid mänge kaitses. Kõik, mis sai enne mängu kokku lepitud, tehti ära ja kõik olid hingega asja kallal. Eriti tublid olid meie pikad – midagi ei antud kergelt ja positsiooni eest võideldi hästi. Igal juhul oli seda võitu vaja, et hea emotsiooniga alustada FIBA Europe Cup vahegruppi järgmisel nädalal.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki resultatiivseimana tõi Evaldas Žabas 19 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja andis kaks korvisöötu. Mitme kena pealtpanekuga hiilanud Karolis Petrukonis kogus kaksikduubli 14 punkti ja 11 lauapalliga, lisaks temalt ka kolm korvisöötu.

AVIS Rapla parim oli Devin Brooks 17 punkti ja seitsme lauapalliga. Domagoj Bubalo arvele kogunes 15 punkti ja 10 lauapalli.

Järgmisel nädalal alustab TÜ/Rock mänge FIBA Europe Cup vahegrupis. Esimene mäng peetakse Prantsusmaal Chalonis teisipäeval, 15. detsembril.

Nädala lõpus ootab tartlasi aga Eesti karikavõistluste finaalturniir Kuressaares. Poolfinaalis minnakse vastamisi TTÜ KKga ning pall pannakse mängu kell 18.00. Mängudest teeb ülekande ka Delfi Sport.

0 kommentaari

Lisa kommentaar