TÜ/Rock võitis BBL veerandfinaali avapoolaja kindlalt

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Triobet Balti liiga veerandfinaalmängus lätlaste Liepaja/Triobeti. Tartlased juhtisid poolajaks 49:28 ja võitsid lõpuks mängu 93:66. Brian Harper kogus enim punkte – 19. Tanel Kurbas panustas kaksikduubli 18 punkti ja 11 lauapalliga.

Kuigi mängu lõppskoor viitab selgele ülekaalule, ei olnud enne kohtumist sugugi nii suurt vahet oodata. Liepaja/Triobet lülitas BBLis välja Rakvere Tarva ja on ka Läti liigas häid mänge teinud. Ometi kontrollisid tartlased tänast kohtumist algusest lõpuni. Avaveerandaja keskel oli tablool TÜ/Rocki 14:4 eduseis ja kuigi külalised veerandaja lõpuks kosusid, võitis TÜ/Rock esimesed kümme minutit 24:18.

Liepaja/Triobet püsis lähedal veel kuni teise veerandi alguses, aga neljandiku keskel tegid tartlased 10:3 spurdi ja läksid korralikumalt eest ära. Poolajavileks juhtis TÜ/Rock 49:32 ja meeskonna rünnakuraskust kandsid Tanel Kurbas, Brian Harper ja Gert Dorbek.

Et Triobet BBL play-offides mängitakse kahe mängu kokkuvõttes võiduni, siis ei olnud põhjust teisel poolajal tempot maha võtta. Janar Taltsi 2+1 viis TÜ/Rocki veerandaja keskel juba 62:39 ette ja enne viimast neljandikku oli seis 74:48 TÜ/Rockile.

Viimasel veerandil püüdsid külalised meeleheitlikult vahet teiseks kohtumiseks soliidsemaks saada ja nende vägesid selle ülesande juures juhtis ameeriklane David Edward Hicks. Kuigi mängu viimaste minutitega suudeti tartlased surve alla panna ning eksima sundida, võttis TÜ/Rock lõpuks Tanel Soku kaugviskega kinlda 93:66 võidu ja saab nüüd nädala pärast peetavale mängule Liepajas vastu minna 27-punktilise eduga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul on resultaat hea, aga parandamisruumi jagub küllaga.

27 punkti on poolajaks soliidne edu ja meie poolt vaadatuna on selle mängu lõppresultaat on hea. Aga meil annab kõvasti oma mängu parandada, kasvõi lauavõitluses või selles, kuidas viimasel kolmel minutil palle kaotasime – 18 pallikaotust meile ja neile 24 ründelauda ei ole head numbrid. Aga jagus ka positiivset. See, et vigastusest on korralikult tagasi Tanel Kurbas ja Marek Doronin ning et sain ka minuteid anda Reinar Hallikule, on kindlasti positiivne.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki ridades kogusid viis meest kahekohalise punktisumma. Enim skooris Brian Harper lõpetades mängu 19 punkti, seitsme lauapalli ja viie blokiga, aga patustades ka kaheksa pallikaotusega. Tanel Kurbas lisas kaksikduubli 18 punkti ja 11 lauapalliga. Gert Dorbek viskas 14 ning Karolis Petrukonis ja Evaldas Žabas võrdselt 11 punkti. TÜ/Rocki eest debüüdi teinud Reinar Hallik kaheksa mänguminutiga kätt valgeks ei saanud.

Liepaja/Triobeti parim oli 18 punkti ja üheksa lauapalliga David Hicks. Ingars Aizpurs lisas 15 punkti ja Kristopher Richard ning Klavs Cavars võrdselt 11 punkti.

TÜ/Rock ja Liepaja/Triobet lähevad taas vastamisi nädala pärast teisipäeval, 8. märtsil kell 18.30 Liepajas. Võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes.

Tartlastel ei ole mängunädal aga sugugi läbi. Juba reedel, 4. märtsil võetakse kodusaalis vastu Rakvere Tarvas. Pall pannakse mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar