TÜ/Rock võitis BBL poolfinaali avamängus Valmiera/Ordot nelja punktiga

Tartus tehti algust Triobet Balti liiga poolfinaalseeriaga. Tartu Ülikool/Rock võõrustas Valmiera/Ordot ning saab seeria teise mängu kodust kaasa neljapunktilise 68:64 edu. Neli kaugviset tabanud Gert Dorbek lõpetas mängu 20 punktiga.

Pisut üle tuhandepealise publiku ees sai kodumeeskond kohe alguses hästi minema ja seda peamiselt tänu Gert Dorbeku korvidele. Veerandi keskel juhiti 11:7. Korraks lasti lätlased küll järgi, kuid seisult 18:17 tehtud 6:0 spurdiga võideti avaveerand 24:17.

Teise veerandi keskel sai Valmiera oma asjad paremini liikuma ja korraks jõudsid nad nelja punkti kaugusele seisul 31:27. Reinar Halliku kaugvise oli aga esimene meeskonna neljast järjestikkusest kaugviskest, millega taas mängu üle kontroll saadi ja esimene poolaeg lõppes tartlaste 42:33 eduseisus.

Kolmandal veerandil venis vahe korraks ka 11 punkti peale. Sellel järgnes aga lätlaste mängu tagasitulek eelkõige Aigars Škele korvidest. Veerandi lõpuminutil viigista Armands Škele kaugvise seisu 51:51 peal. Brian Harperi ja Evaldas Žabase korvid võimaldasid TÜ/Rockil viimasele veerandile vastu minna siiski 55:53 eduseisus.

Viimasel veerandil hoidsid tartlased nappi eduseisu ning Valmiera mängu juhtima ei pääsenud. Poolfinaalseeria avapoolaja seisuks vormistas Tanel Sokk vabavisetest 68:64, mis tähendab et väikese teemoona saab TÜ/Rock Valmierasse kaasa võtta.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võib seeria võit sõltuda ühest viskest.

See oli kõva mäng mõlemalt poolt ja kumbki oodatult vastasele midagi ei kinkinud. Saime küll ette 10-11, aga teisel poolajal kadus rünnakurütm natuke ära. Ma jäin täna väga rahul meeste kaitsemänguga kui välja arvata mõned lihtsad korvid ja selle, et lasime nad palju ründelauda. Aga kokkuvõttes peab rahul olema sellega, et võitsime ja teine poolaeg ootab Valmieras ees. Ja vabalt võib see olla ühe viske seeria – üks vise võib edasipääseja otsustada.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli neli kaugviset tabanud Gert Dorbek 20 punktiga. Brian Harper lisas 13 punkti, seitse lauapalli ja neli korvisöötu. Tanel Sokk viskas 10 punkti ja andis viis korvisöötu.

Valmiera/Ordo parim oli Aigars Skele 16 punkti ja seitsme lauapalliga. Kwamain Mitchell lisas 13 punkti ja Lauris Blaus 12 punkti ja neli lauapalli.

Triobet BBL finalist selgub nädala pärast Valmieras kahe mängu kokkuvõttes. Pall pannakse mängu kolmapäeval, 23. märtsil kell 18.30 ja finaalivastane tuleb leedukate omavahelisest madistamisest – Šiauliai ja Lietkabelise poolfinaalist.