TÜ/Rock võitis Audentest viimase veerandajaga

Tartu Ülikool/Rock pidas oma teise kohtumise selle hooaja Alexela korvpalli meistriliigas ning vastamisi mindi liiga noorima meeskonna Audentes/Noortekoondisega. Indrek Visnapuu juhendatavad noortekoondislased hoidsid end korralikult mängus. Alles viimasel neljandikul suutsid tartlased korraliku vahe sisse teha ja mängu lõpuks 73:58 võita. Evaldas Žabas tõi TÜ/Rocki parimana 18 punkti.

Sajakonna pealtvaataja ees peetud kohtumise juhtohjad haaras TÜ/Rock küll algusest peale enda kätte, aga pidevalt püsis vahe alla kümne punkti. TÜ/Rockil ei teinud mängu kaasa pisivigastust ravivi Tanel Kurbas, haigestunud Saimon Sutt ja mänguvaba päeva saanud Janar Talts. Gert Kullamäe kasutas juba avaveerandajast peale paljusid mängijaid ning oma debüüdi meistriliigas tegi 16aastane Robin Kivi. Avaveerandaja lõpuks oli seis TÜ/Rocki kasuks 23:19.

Teise veerandaja keskel tundus juba, et valitsev Eesti meister saab oma mootori korralikult tööle, ent Kregor Hermeti vedamisel tegi Audentes 7:0 spurdi ja oli jälle mängus tagasi. Evaldas Žabas ja Marek Doronin viisid TÜ/Rocki taas 11ga ette ning poolajaks juhtis TÜ/Rock 43:36.

Kolmanda veerandaja keskel oli TÜ/Rockil kümnepunktiline eduseis 49:39, ent noortekoondislased punusid taaskord kokku 8:0 spurdi ja 40 sekundit enne veerandaja lõppu jõudsid isegi punkti kaugusele seisul 52:53. Žabase keskpositsioonivise lõpetas veerandaja siiski 55:52 tartlastele.

Viimasel neljandikul lükkas aga TÜ/Rock teise käigu sisse ja seda eelkõige tänu Karolis Petrukonisele, kelle lauavõitlus ja korvialused punktid meeskonna lõplikult eest viisid. 212cm pikkune leedukas tõi veerandajaga 11 punkti ja TÜ/Rock võitis lõpuks kohtumise 73:58.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul taheti saada mängust head trenni, aga välja tuli hoopis õppetund.

Meil olid tänaseks mänguks oma kindlad ülesanded ja praktiliselt ühtegi me neist ei täitnud. Päris mitmel mehel oli probleeme mänguks keskendumisega ja tundus, et nappis austust vastase vastu. Peame tegema sellest mängust kindlasti omad järeldused. Kui positiivse poole pealt vaadata, siis mul on hea meel, et sain noorematele anda palju mänguaega ja Robin Kivi tegi kena debüüdi meistriliigas.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parimana tõi Evaldas Žabas 23 mänguminutiga 18 punkti, võttis neli lauapalli ja andis kaks korvisöötu. Karolis Petrukonis sai kirja kaksikduubli 15 punkti ja 13 lauapalliga. Timo Eichfuss lisas 11 punkti. Debütandi Robin Kivi arvele kanti 22 mänguminutiga neli punkti.

Audentes/Noortekoondise parim oli 14 punktiga Taavi Jurkatamm. Kregor Hermet lisas 11 punkti ja kaheksa lauapalli.

TÜ/Rock peab järgmise kohtumise reedel, 16. oktoobril kui karikavõistluste veerandfinaalis kohtutakse Pärnu Sadamaga. Kohtumine algab Viljandi spordihoones kell 20.00 ning mängust teeb internetiülekande ka Delfi Sport.

No Comments

Lisa kommentaar