VIDEO: TÜ/Rock viigistas Rakveres poolfinaalseeria

Tartu Ülikool/Rock ja Rakvere Tarvas pidasid Alexela KML poolfinaalseeria teise mängu Rakveres. Suuresti tartlaste eduseisus kulgenud kohtumine lõppes TÜ/Rocki 71:65 võiduga ning seeria on nüüd 1:1 viigis. Janar Talts sai kirja korraliku kaksikduubli 15 punkti ja 19 lauapalliga.

Kohtumise avapoolaeg oli sarnane viis päeva tagasi Tartus peetud kohtumisega. TÜ/Rock, hoolimata kehvast visketabavusest kaugvisetel, hoidis mänguedu enda käes ja vahe oli pidevalt neli-viis punkti. Vahe ehk selles, et TÜ/Rockil võttis mängu enda peale rohkem Augustas Peciukevicius, kelle kaugvise lõpetas avaveerandaja 19:14. Samas taktis läks ka teine veerandaeg ning pikale pausile läksid meeskonnad TÜ/Rocki 37:31 juhtimisel.

Kõige teravamalt näitas Tarvas hambaid teise poolaja alguses, kui kolme minutiga tehti 9:2 spurt ning Jan Spani kaugvise viis Tarva ainsat korda ses mängus ette – seis 40:39. Tartlased suutsid minutilisel pausil oma konspekti korda saada ja tegid vastu 9:2 spurdi, millega kontroll taas enda kätte tagasi saadi. Teisel poolajal jõudis pall märksa paremini ka korvi alla ja Janar Talts kogus lisaks oma suurele lauapallinumbrile ka korvialuseid punkte.

Neljandat veerandaega alustaski Talts viie järjestikkuse punktiga, mis seisuks 57:47 tegi. Kuigi tartlased kasutasid Tarva ohtlikeima mängija Brandis Raley-Rossi katmisel mitut erinevat mängijat, suutis ameeriklane Tarvast ikkagi kuidagiviisi ree peal hoida, küll mitte nii hästi, et vahe ohtlikult väikseks oleks läinud. Mängu lõpuks võttis TÜ/Rock siiski kindla 71:65 võidu ja viigistas seega kolme võiduni peetava poolfinaalseeria.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul on meeskonnal puudu viskekindlusest.

Üks raske hetk oli kolmanda alguses, ülejäänu osas kontrollisime mängu. Hoidsime vastase 60 punkti kandis ja saime Rossiga paremini hakkama kui eelmises mängus. Rünnakul oleme aga hädas väljamängitud kohtadelt visete tabamisega, eriti kaugvisete. Kohti tekkis palju, aga ei suutnud neid ära realiseerida. Kui sealt mõnedki rohkem sisse läheks, siis oleks rünnak kohe lõbusam. Aga eks siis seda proovime laupäeval kodus paremini teha.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Ääremängija Janar Taltsi sõnul tõi edu võitluslikum mäng.

Meie poolt oli tänane mäng võitluslikum kui Tartus. Üritasime mõningatel nende mängijatel rohkem silma peal hoida ja tiibu kärpida. Ross pani ikka 26, aga vähemalt pole see 41. Saime teisel poolajal väikse edu sisse ja see andis kindlust. Samas ei saa nendega kunagi päris rahulik olla, sest head viskajad võivad vahe kiiresti tagasi teha. Võitluslik mõlemalt poolt, aga sellised ongi playoffid –tähtis pole mängu ilu, vaid võit.Janar Talts, 15p, 19lp

Janar Talts sai oma kaksikduubli 15 punkti ja 19 lauapalli kirja 34 mänguminutiga. Suurim skoorija oli tartlaste poolel Augustas Peciukevicius 19 punkti ja kuue korvisööduga. Joosep Toomegi oli lähedal kaksikduublile 16 punkti ja üheksa lauapalliga.

Üleplatsimees oli Tarva tagamängija Brandis Raley Ross 26 punkti ja viie lauapalliga. 11 punkti lisas Juris Umbrasko.

Paari kolmas kohtumine on juba laupäeval, 2. mail Tartus algusega kell 17.00. Kindlasti läheb vaja ka neljandat mängu, mis peetakse Rakveres teisipäeval, 5. mail kell 19.00.

Mäng täispikkuses

No Comments

Lisa kommentaar