TTÜ vastu teeniti võidulisa, Taltsilt korralik kaksikduubel

Tartu Ülikool/Rock pidas oma 26. Alexela KML kohtumise Tallinnas sealse TTÜ KK meeskonna vastu. Algusest lõpuni tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumine lõppes tulemusega 75:55 ning võitjate parimana kogus Janar Talts korraliku kaksikduubli 15 punkti ja 16 lauapalliga.

TÜ/Rock lükkas paarisajapealise publiku ees kohe avaminutitest käigu sisse. Seisult 9:0 pidid tipikad kasutama minutilist mõtteaega ja see tõi ka edu, sest veerandaeg lõppes 17:17 viigiseisul.

Teisel veerandajal TÜ/Rock aga enam võõrustajatele võimalust ei andnud. Heasse hoogu läks Janar Talts ning punktidega toetasid veel Tanel Kurbas, Timo Eichfuss ja endine TTÜ mängija Joosep Toome. Veerandajaga tehti sisse 17punktiline eduseis ja poolajaks juhtis TÜ/Rock 44:27.

Teine poolaeg enam sellist rünnakulusti ei pakkunud. TÜ/Rock hoidis pidevalt 15-20 punktilist eduseisu ja seda peamiselt tänu tõhusale kaitsele. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis 55:36. Viimasel neljandikul läks mäng küll taas pisut lahtisemaks, aga et jõujooned olid paigas juba teisest veerandajast, siis kirjutas TÜ/Rock tabelisse kindla 75:55 võidu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tõi võidu korralik kaitse.

Teine veerandaeg oli kindlasti meie poolt hea ja saime vahe sisse. Aga teisel poolajal olime hädas visketabavusega, kolmese tagant oli sihik täitsa paigast ära. Kaitses saime samas ilusasti hakkama ja sellega otsustasime mängu ära.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tartlaste parim oli ligi 30 minutit väljakul rassinud Janar Talts 15 punkti ja 16 lauapalliga, lisaks temalt ka kuus korvisöötu. Kunagise meeskonna vastu mänginud Joosep Toome kogus 12 punkti ja viis lauapalli. Tanel Kurbase arvele jäi 11 ja Timo Eichfussile 10 punkti. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 52:39 ning võttis koguni 21 ründelauapalli, samas oldi hädas kaugvisetega, mis tabasid vaid 18% täpsusega (6/35).

Ainsana sai kahekohalise punktsumma TTÜ ridades kirja Andrew Arnold 12 punkti ja kaheksa lauapalliga. Joonas Järveläinen võttis 11 lauapalli ja viskas seitse punkti. Kaksikduublile oli lähedal ka Jaan Puidet kogudes kaheksa punkti ja üheksa lauapalli.

TÜ/Rockile oli see Alexela KML 21. võit sel hooajal ning sellega ollakse tabelis teisel kohal. TTÜ KK on kogunud kuus võitu 20st mängust ning asub seitsmendal real.

Järgmisel nädalal alustab TÜ/Rock selle hooaja Balti liigaga kui 1/8 finaalide esimeses kohtumises võõrustatakse Prienai Rudupise meeskonda. Pall pannakse mängu teisipäeval, 3. veebruaril kell 19.00 TÜ spordihoones. Kahe mängu kokkuvõttes parim meeskond läheb edasi BBL järgmisse play-off ringi.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar