TÜ/Rock teenis Triobet Balti liigas hõbemedalid

Tartu Ülikool/Rock jõudis esimese Eesti meeskonnana Triobet Balti liiga esikohamängudeni. Finaalseeria avakohtumisest Šiauliaisse kaasa võetud seitsmepunktilisest edust aga ei piisanud et tiitel koju tuua. Leedus kaotati finaali teine mäng 76:102 ja teeniti seega hõbemedalid. Tartlaste parim oli neli kaugviset tabanud Reinar Hallik 17 punktiga.

Šiauliai spordihoonesse kogunenud ligi 2700 pealtvaataja seas oli paarsada Tartust kohale sõitnud TÜ/Rocki toetajat, kellele meeskond on ääretult tänulik.

Avapoolaeg kulgeski tartlastel viimase kahe hooaja Balti liiga meistri vastu igati positiivselt. Esimesel veerandajal hoiti mõnepunktilist eduseisu ja kümne mänguminuti järel oli tablool seis 21:20.

Ka teisel veerandil püsis mäng tasavägine, aga murettekitava märgina olid TÜ/Rocki pikad teeninud kõik juba ohtlikult palju vigu. Kui panna sinna juurde, et vigastuse tõttu jäid mängust eemale Brian Harper ja Timo Eichfuss, siis jäi tartlaste pikkade osakond küllaltki õhukeseks. Poolajaks oli seis siiski viigis 48:48.

Poolajapausilt tuli aga selgelt parema häälestusega tagasi kodumeeskond Šiauliai. Oma liidri Rokas Giedraitise vedamisel said viskekindluse tagasi kõik mängijad ja tartlaste seis muutus iga minutiga järjest hapumaks. Tanel Sokk näitas küll kindlat kätt ja veerandi keskel oldi maas kümnekonna punktiga, mis jättis kahe mängu kokkuvõttes veel võimalusi. Enne viimast neljandikku oli aga Šiauliai vedanud vahe 20le ja seisuks 76:56.

Viimasel veerandil hakkasid tartlaste kaugvisked küll pisut paremini tabama, aga igale väiksemalegi tagasitulekukatsele leidsid leedukad vastuse. Kuidagi ei õnnestunud TÜ/Rockil mängule küüsi taha saada, et hakata august välja ronima ja mõni minut enne kohtumise lõppu oli juba selge, et tiitel jääb seekord taas Šiauliaisse. TÜ/Rock viib koju siiski nii meeskonna kui Eesti korvpalli jaoks ajaloo parima koha Balti liigas – teise koha ja tõdemuse, et tiitlivõidust jäi veel pisut puudu. Teine finaalmäng lõppes seisuga 76:102 ja kokkuvõttes tähendas see TÜ/Rocki 19punktilist allajäämist.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ajasid pikkade vead mängurütmi sassi.

Esimese poolaja pikkade vead rikkusid meie mängrütmi. Me ei saanud enam sellist kaitset mängida nagu plaanisime. Ja ei saa üle ega ümner ka lauavõitlusest – nad võtsid 17 ründalauda ja see on ilmselgelt liiast. Šiauliai on puhas koduvõistkond ja said teise poolaja alguses koha hea vungi üles. Meis tekitas see samas ebakindlust ja ei suutnud neile enam järgi saada.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Kogu Triobet Balti liiga osas tehti aga meeskonna parim tulemus.

Saime Balti liigas kaheksa mängu, neist seitse võitsime ja ühe kaotasime, kahjuks kõige olulisema. Kindlasti kogu meeskonna poolt suured tänusõnad kõikidele fännidele ja toetajatele, kes Tartust kohale sõitsid. Kahjuks ei tulnud tiitlit, aga sellegipoolest tegime oma ajaloo parima tulemuse selles liigas.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Gert Kullamäe mängujärgne kommentaar Delfile

Marek Doronin mängujärgselt

TÜ/Rocki parimana kogus 17 punkti Reinar Hallik. Kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalli kogus Karolis Petrukonis. Evaldas Žabas viskas 13 punkti ja andis kolm korvisöötu. Gert Dorbek sai kirja 12 punkti ja neli lauapalli ning Tanel Soku arvele kogunes 11 punkti ja neli korvisöötu.

Finaalseeria MVPks valitud Rokas Giedraitis lõpetas mängu 23 punkti ja seitsme lauapalliga. Cameron Ayers lisas 20 punkti. Võimsa kaksikduubli 15 punkti ja 15 lauapalliga sai kirja Assem Marei. David Dudzinski viskas 10 punkti ja võttis viis lauapalli.

Eriti pikka pausi TÜ/Rocki mängijad ei saa, sest juba reedel, 8. aprillil tuleb Valgas astuda viimases Alexela KML põhiturniiri mängus vastu Valga/Valka Maks&Mooritsale. Kohtumine algab Valgas kell 19.00 ja mängu tulemusest sõltub tartlaste play-offi esimese ringi vastane – kui Valgat võidetakse, tuleb kaheksandikfinaalis vastu TTÜ KK, kaotuse korral mängitakse Valga/Valkaga ka play-offi esimeses ringis.

No Comments

Lisa kommentaar