TÜ/Rock teenis Raplas teise KML kaotuse

Tartu Ülikool/Rock pidas Alexela KML hooaja üheksanda mängu Raplas sealse AVIS Rapla vastu. Terve mängu tagaajaja rollis olnud tartlased pidid mängu lõpuks tunnistama  kaotust. Tanel Kurbas tõi TÜ/Rocki parimana 13 punkti ja kolm lauapalli.

Raplasse kogunenud 750 korvpallisõpra nägid, kuidas kodumeeskond mängu algusest peale enda kätte sai. Esimese veerandaja võitis AVIS Rapla 19:13.

Teise veerandaja alguses tõi Janar Taltsi kaugvise ja Tanel Kubase korv TÜ/Rocki punkti kaugusele. Kodumeeskond tegi aga tänu meeskondlikule tegutsemisele kokku 14:2 spurdi ja juhtis poolajaks kohtumist Martin Paasoja järjekordse kaugviske järel 43:23.

Taaskord suutis TÜ/Rock näidata kolmanda veerandaja alguses head minekut ja pärast algkoosseisu edutatud Robin Kivi kaugviset oli paari minutiga vahe viie punkti võrra väiksemaks saadud. Oluliselt lähemale aga siiski ei jõutud ja William Artino ning Paasoja korvidest püsis AVIS Rapla kindlalt 15-20 punktiga ees. Viimasele neljandikule viisid Janar Taltsi vabavisked, mille järel oli seis 42:60 TÜ/Rocki poolt vaadatuna.

Viimasel neljandikul kordus sama stsenaarium, kus avaminutitel said tartlased paari korvi võrra lähemale, aga siis hoog rauges. Paari viimase mänguminutiga suudeti kaotusseisu küll pisut soliidsemaks teha, aga lõpuvile kõlades ei olnud pääsu 63:74 kaotusest.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul prooviti rünnakul uusi nüansse ja eksperimenteeriti ka koosseisuga. „Kuna tänasest mängust ei saanud erinevatel tervislikel põhjustel osa võtta Marek Doronin ja Saimon Sutt ning viimases euromängus sai Gert Dorbek tugeva löögi rindu, siis otsustasime pisut koosseisu osas katsetada. Alustasime kahe mängujuhiga ja tahtsin Robin Kivile anda täna mänguaega. Robin sai oma minutitega väga hästi hakkama ja see oli kindlasti tema jaoks väga väärtuslik mäng. Aga muret teeb meile rünnaku pool. Proovisime täna rünnaku osas ka paari uut nüanssi, mida trennides harjutanud oleme. Sellest aga tulu ei olnud – rünnak oli väga umbes ja me ei leidnud ikkagi head rütmi. Kui kaitses meil suuri ärakukkumisi ei olnud, siis rünnaku pool tuleb endiselt väga raskelt ja see annab enne kolmapäevast euromängu mõtteainet küllaga,“ sõnas Kullamäe.

„Turniiritabeli seisu see kaotus väga suurt ei muuda, sest hooaeg on pikk veel ees. Pigem teeb mängupilt rünnaku osas murelikuks ja proovisime selle osas täna seisu paremaks saada. Aga üritame järelejäänud päevadega lahendusi leida ja kolmapäeval Juventuse vastu enam koosseisuga eksperimenteerida ei saa,“ jäi peatreener optimistlikuks.

Tanel Kurbas kogus 23 mänguminutiga 13 punkti ja kolm lauapalli. Brian Harper oli lähedal kaksikduublile kogudes 11 punkti ja üheksa lauapalli. Tanel Soku arvele jäi 10 punkti, neli lauapalli ja kolm korvisöötu.

Üleplatsimees oli aga Martin Paasoja kokku 23 punktiga, seejuures tabas ta kaugviskeid seitsmest katsest viis. William Artino sai kirja korraliku kaksikduubli 19 punkti ja 16 lauapalliga. Mängujuht Devin Brooksi kontole kogunes 12 punkti ja viis korvisöötu.

TÜ/Rockile oli see seitsme võidu kõrvale teine kaotus Alexela KMLis. AVIS Rapla kergitas see võit aga tabelis teiseks ning neil on nüüd koos neli võitu ja üks kaotus.

TÜ/Rock jätkab järgmisel nädalal mänge FIBA Europe Cup sarjas ning kolmapäeval, 18. novembril kohtutakse Utenas sealse Juventusega. Mäng algab kell 18.30 ning mängust teeb ülekande ka Delfi Sport.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud