TÜ/Rock teenis Rakveres võitlusliku 78:72 võidu

Tartu Ülikool/Rock pidas viimase mängu enne euromänge Rakveres kui Alexela KML raames mindi kokku sealse Tarvaga. Kuigi tartlased hoidsid enamiku ajast eduseisu, siis midagi lihtsat Tarvas ei andnud. Mängu lõpuks sai TÜ/Rocki kirja 78:72 võidu, millest meeskonna parim oli Brian Harper 22 punkti ja seitsme lauapalliga.

Avaminutitel suurepäraselt minema saanud TÜ/Rock tegi Brian Harperi korvidest 7:0 spurdi. Kuigi korraks lasti kodumeeskond mängu tagasi ning hetkeks juhtimagi, siis veerandaja keskel tehtud 14:0 spurdi najal juhtis TÜ/Rock esimese veerandaja lõpuks 25:12.

Teisel veerandaja keskel said tarvamehed innustust aga lätlase Robert Stumbrise tegevusest – tema kaks järjestikkust kaugviset panid alguse Tarva 15:2 spurdile. Stumbris tõi ka poolaja viimase korvi, mis seisuks 35:35 tegi.

Poolaja mõttepausilt tuli paremini tagasi TÜ/Rock ja tabavad kaugvisked Janar Taltsilt ja Tanel Sokult viisid vaikselt aga kindlalt tartlasi eest. Vahepeal juba 10punktiliseks paisunud eduseis sulas aga taas veerandaja lõpus ning Brian Harperi viimase sekundi kaugvise tegi enne viimast neljandikku seisuks 61:53.

Viimast veerandaega alustas TÜ/Rock taas kindlalt – kaks kaugviset Evaldas Žabaselt viisid 11ga ette. Tarva mängushoidjaks kujunes aga serblane Nemanja Maric, kes mängu alguses ei saanud kuidagi oma sihikut paika, aga otsustavatel hetkedel näitas kindlust. Neli punkti temalt ja kohe otsa neli punkti Brandon Goode’ilt vähendasid vahet taas oluliselt. Marici keskpositsioonivise 1.20 enne kohtumise lõppu vähendas TÜ/Rocki eduseisu 73:72 peale. Viimasel minutil näitas aga vabaviskejoonel kindlat kätte Tanel Kurbas ja Brian Harper. Kurbase keskpositsioonivise tegi lõppseisuks 78:72 võidu.

Mängu tipphetked

Ameeriklane Brian Harper tõusis taaskord TÜ/Rocki resultatiivseimaks 22 punkti, seitsme lauapalli ja nelja korvisööduga. Vahetusest sekkunud Evaldas Žabas lisas 12 punkti, viis lauapalli ja samuti neli korvisöötu. Samuti 12 punkti sai kirja Tanel Kurbas ning kaks kaugviset tabanud Janar Talts lõpetas 11 punktiga.

Ligi 37 minutit mänginud Nemanja Maric kogus lõpuks 20 punkti, kaheksa lauapalli ja viis korvisöötu. Roberts Stumbris sai kokku 16 ning Davis Haughton lisas 11 punkti ja 12 lauapalli.

TÜ/Rock jäi lauavõitluses alla 35:41, ent andis 18 korvisöötu võrreldes Tarva 11ga.

TÜ/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele tegid muidu rahuldava mängupildi juures muret kaks mõõnaperioodi.

Tegelikult oli 30 minutit meie poolt okei mängu. Aga need kaks pikemat mõõna, mis sisse tulid, tegid muret. Eriti see teise veerandi oma, sest tegime esimesel veerandil suure töö ära, aga lasime nad siis liiga kergelt mängu tagasi. Rünnakul proovisime kaugelt liialt palju ja jäime lauas alla. Mängust jäävad vastuolulised tunded – hea meel, et Žabas sai enne euromänge taas mänguaega ja tegelikult me kontrollisime kohtumist, aga need kaks mõõnaperioodi peame üle vaatama ja analüüsi tegema.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rock alustab järgmisel nädalal eurohooaega kui teisipäeval, 27. oktoobril võõrustatakse FIBA Europe Cup raames TÜ spordihoones Utena Juventust. Kohtumine algab kell 19.00. Mängu piletid on müügil Piletilevis.

Mängu fotogalerii Delfis.

No Comments

Lisa kommentaar