TÜ/Rock teenis kodus kolmanda eurovõidu

FIBA Europe Cup alagrupiturniir hakkab lõpule jõudma ja Tartu Ülikool/Rock võõrustas kolmandas kodukohtumises Küprose ETHA Engomit. Tartlased kirjutasid tabelisse ülitähtsa võidu 92:75 ning jätkavad alagrupist teisel, edasipääsu tähendaval, kohal. Evaldas Žabas tõi meeskonna parimana 22 punkti ja andis kuus korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud tuhatkonna inimese silme ees rullus kohtumine, mis enamalt jaolt kuulus kodumeeskonnale. Vaid avaminutitel suutsid Engomi mängijad pisut paremini alustada. Veerandaja lõpupoole hakkas aga TÜ/Rock Evaldas Žabase ja Gert Dorbeku korvidest vaikselt ette libisema. Esimene neljandik TÜ/Rockile 18:17.

Teise veerandaja alguses viskasid TÜ/Rocki mängijad kaheksa vastuseta punkti ja eriti hästi sekkus pingilt Karolis Petrukonis. Poolajaks oli TÜ/Rocki eduseis 41:33.

Kolmandal veerandajal hoidis ETHA meeskonda pisutki vee peal nende mängujuhi Robert Goldeni korvid. Samas kui tartlased ründasid meeskondlikult ja nautisid head viskepäeva. Gert Dorbek tabas kaare tagant ilmeksimatult ning korve saadi ka läbiminekutest. Veerandi keskel oli eduseis juba 57:40. Küprose mängijatel õnnestus vahet küll pisut vähendada, aga Dorbeku järjekordne kaugvise tegi enne viimast neljandikku seisuks 67:50.

Viimase veerandaja paari minutiga vähendasid Maurice Pearsoni korvid nende kaotusseisu 11 peale. Lähemale külalised aga ei jõudnud. Peagi juhtis TÜ/Rock taas enam kui 15 punktiga ja mängu lõppseisuks kujunes kindel 92:75 võit.

Tipphetked

TÜ/Rocki eest said neli meest kirja kahekohalise skoori. Evaldas Žabas vedas vankrit 22 punkti ja kuue korvisööduga. Viiest viis kaugviset tabanud Gert Dorbeku arvele kogunes 21 punkti ja kuus lauapalli. Brian Harper sai oma külla sõitnud ema silme ees 15 punkti ja 12 lauapalliga kirja kaksikduubli. Karolis Petrukonis lisas samuti 15 punkti ja neli lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud kaasa seljavalu tundnud Tanel Kurbas.

Robert Golden oli 23 punkti ja kuue korvisööduga üleplatsimees. Maurice Pearson lisas 22 punkti ja üheksa lauapalli. Terrance Henry viskas 15 ja Richaud Pack 10 punkti.

TÜ/Rocki tagamängija Evaldas Žabase hinnangul mängiti meeskondlikult hea mäng. „Meil oli seda võitu väga vaja, sest oleme viimased paar mängu pisut madalamalt lennanud. Mängisime täna hea mängu nii individuaalselt kui meeskondlikult. Ma olen kindel, et meie meeskonnal on piisavalt sisu ja tugevust, et järgmisse ringi edasi jõuda,“ oli Žabas edasipääsu osas optimistlik.

TÜ/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele tegid headmeelt lauavõitluse ja korvisöödud. „Õnnitlused meeskonnale – see oli väärt võit ja tähtis oli, et saime punktiliselt soliidse võidu. Statistiliselt teevad headmeelt kaks asja: et võitsime lauavõitluse ja andsime koguni 29 korvisöötu. Kui rünnakul visked kukuvad, siis ongi lõbusam. Täna õnneks kukkusid nii vabakad kui kahesed ja kolmesed. Selle mängu positiivse emotsiooni pealt on hea minna järgmisele tähtsale mängule kui see peaks vajalik olema,“ võttis Kullamäe mängu kokku.

Tanel Sokk mängujärgselt

Vastased pressikonverentsil

Alagrupist edasipääsu osas saab pilt selgemaks homme õhtul kui Ukraina Južnõi Khimik võõrustab Utena Juventust. Juventus peab meiega sammu pidamiseks kohtumise võitma. Kui võidavad ukrainlased, on TÜ/Rocki edasipääs alagrupi teisena kindel. Kohtumine algab Južnõis kolmapäeval kell 18.00 ning mängu näeb FIBA Youtube kanalil.

TÜ/Rock peab aga järgmise mängu taas kodus kui reedel, 27. novembril võõrustatakse TTÜ KK meeskonda.

Enne seda kutsub meeskond aga kõiki filmisõpru kolmapäeval endaga kinno. Selle aastanumbri viimane #rockigakinno tuleb eriti põnev ja poliitiline, sest aktiivsel eriseansil vaadatakse Steven Spielbergi uut filmi “Spioonide sild” Tom Hanksiga peaosas. Film algab kell 21.30, aga saali saab juba alates 21.00st.

0 kommentaari

Lisa kommentaar