TÜ/Rock teenis Itaalias väga väärt võidu

Tartu Ülikool/Rock pidas Itaalias Cantus oma FIBA Europe Cup vahegrupi eelviimase mängu. Suurepärase teise veerandajaga tehti sisse eduseis ja hoiti seda mängu lõpuni. Vahegrupi esimese võidu said tartlased numbritega 76:71 ja suurima panuse andis sellesse Karolis Petrukonis 18 punkti ja kuue lauapalliga.

Esimesel veerandajal näitas kodumeeskond väga head visketabavust ja kaugviskeid sopsati seitsmest katsest viis. TÜ/Rock oli veerandaja keskel saanud sisse 18:13 edu, aga Cantu mehed lõpetasid veerandi 11:0 ning võitsid veerandaja 24:18.

Mängu jõujooned said aga paika teisel veerandil ja eriti selle teises pooles. 28:33 kaotusseisus alustas Karolis Petrukonise korv tartlaste 12:0 spurti ning avapoolaeg võideti lõpuks 41:35.

Pärast poolajapausi ei suutnud võõrustajad oma mängu olulist muudatust tuua ning TÜ/Rock jätkas oma mitmekesist esitust – punkte tõid nii tagamehed kui pikad. Häid esitusi tegi ka Brian Harper, kelle osalemine mängu eel suure kahtluse all oli. Arvestades, et koju jäid vigastust ravima ka Tanel Kurbas ja Marek Doronin, ja vigastuspausi järgselt tegi esimese mängu Evaldas Žabas, näitasid tartlased väga südikat mängu ja hoidsid viie-kuue punktilist eduseisu.

Eriti hästi suudeti Itaalia meeskond lukku panna neljanda veerandi algul, kui kolme minutiga hoiti vastane kuival ja ise venitati vahe 13 peale. Võitluseta Cantu loomulikult alla ei andnud ja nende hiljutine täiendus Kyrylo Fesenko vedas neid küll lähemale, aga ohtlikku kaugusesse Cantu enam ei jõudnudki. Enne mängu oli teada, et edasipääsulootuste säilitamiseks on TÜ/Rockil vaja vähemalt viiepunktilist võitu ja apteekri täpsusega see ka saadi – 76:71 võit jätab veel enne viimast vooru tartlaste edasipääsulootused ellu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli tegemist tema karjääri ja meeskonna ajaloo ühe suurima võiduga.

Täna mängisime tõeliselt suure südamega seda mängu. Arvestades olukorda, kus meil olid mõned mehed puudu või taastunud just vigastusest, individuaalselt väga ja väga heal tasemel Cantu mängis kodus hullu publikutoel ja neil oli võitu väga vaja, siis see kõik annab kokku miks ma seda võitu väga hindan. Ma arvan, et see oli klubi ajaloo üks suuremaid võite ja minul treenerina kindlasti kõige suurem. Seni rünnakul hästi mänginud Cantu hoida kodus 71 punkti peal on midagi, mis tähendab emotsionaalselt väga palju ja tõeline respekt kõikide mängijate ees – see oli suur asi, mis me täna tegime.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

„Aga see on ainult üks samm. Nüüd tuleb maha rahuneda ja kõik on meie kätes endiselt. Peame teisipäeval Eniseyd kodus suurelt võitma ja lootma, et Chalon võidab suurelt ka Itaalias,“ hindas Kullamäe turniiritabeli seisu.

TÜ/Rocki parim oli 26 mänguminutiga 18 punkti ja kuus lauapalli kogunud Karolis Petrukonis. Võrdselt 13 punkti peale jäid nii Brian Harper kui Tanel Sokk, viimasele ka viis korvisöötu. Evaldas Žabas viskas 12 punkti ja võttis kuus lauapalli. Meeskonna kõige efektiivseima soorituse tegi aga Kent-Kaarel Vene, kes 18 minutiga jäi küll nullile, aga võttis viis lauapalli ja sai efektiivsusreitinguks +23.

Foxtown Cantu ridades sai kaksikduubli kirja Kyrylo Fesenko visates 16 punkti ja võttes 11 lauapalli. Samuti 16 punki viskas Walter Hodge. Roko Leni Ukic kogus 12 punkti ja viis korvisöötu.

TÜ/Rockil on vahegrupis mängida veel viimane kodumäng Krasnojarski Eniseyga. Pall pannakse mängu teisipäeval, 2. veebruaril kell 19.00 ning kaalul on ei rohkem ega vähem kui pääs eurosarja play-offi.
Enne seda ootab aga korvpallipublikut veel üks maiuspala kui laupäeval, 30. jaanuaril lähevad Saku Suurhallis vastamisi BC Kalev/Cramo ja TÜ/Rock. Avavile antakse kell 17.00

No Comments

Lisa kommentaar