TÜ/Rock sammus Žabase supermänguga kindlalt poolfinaali

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML veerandfinaalseerias teist korda TTÜd ning kindlalt tartlaste kontrolli all möödunud kohtumises säras sünnipäevalaps Evaldas Žabas kokku 42 punktiga. TÜ/Rock võitis kohtumise 107:73 ja mängib nüüd poolfinaalis TLÜ/Kaleviga.

Et seeria senised kaks mängu ei lubanud eriti tasavägist lahingut ja samal ajal oli ka mitu ülekandega põnevusmängu toimumas, siis oli Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud vaid mõnisada inimest. Aga mängu lõpuks oli melu küllaga, sest TÜ/Rock suutis kolmandat mängu järjest skoorida üle saja punkti ja õhtu staar Evaldas Žabas tõmbas publiku hästi käima.

Juba avaminutitest peale oli selge, et TÜ/Rock ka seeria kolmandat mängu kergelt ei võta. 9:0 spurdiga alustanud tartlased tegid veerandi teisel poolel veel Žabase vedamisel 10:2 spurdi ja juhtisid pärast esimest neljandikku 30:18.

Teisel veerandil enam vähe oluliselt suuremaks ei kärisenud. Veerandi lõpupoole sai oma sihiku paika ka Gert Dorbek ja kahekesi koos Žabasega veeti TÜ/Rocki skoorimisvankrit. Dorbeku kolmas kaugvise lõpetas avapoolaja tartlaste 53:34 eduseisus. Tõrvatilgaks meepotis oli TÜ/Rockile see, et kolm minutit enne poolajavilet vigastas Janar Talts oma hüppeliigest ja pidi ülejäänud mängu kõrvalt vaatama.

Teist poolaega alustas TTÜ poolel Rait-Riivo Laane kuue järjestikkuse punktiga, aga peagi sai ka tandem Žabas-Dorbek oma rütmi jälle paika ja jätkasid skoorimist, mis hoidis tartlasi üle kahekümnepunktilises eduseisus. Enne viimast neljandikku juhtis TÜ/Rock 73:52.

Viimane veerand kujunes nii mängu kui seeria seisu vormistamiseks. TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe hoidis 28aastaseks saanud Žabast mängus ja lasi tal seda täiel rinnal nautida. Ja Žabas kasutas ka juhust ja tegi ka Alexela KML hooaja punktirekordit tähistava etteaste. Saimon Suti kaks järjestikkust kaugviset viisid meeskonna saja punkti lähedale ja lõppskoori 107:73 vormistas õhtu täht Žabas vabavisetest.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe jäi meeskonna kogu seeriaga rahule.

Ma olen väga rahul kogu selle seeriaga. Läks nii, nagu plaanisime. Eriti hea meel on rünnaku osas – kõigis kolmes mängus viskasime üle 100 punkti ja mängisime kolm head mängu. Täna jääb pahupoolele Janari hüppeliigese vigastus. Loodetavasti pole see midagi tõsist ja õnneks on järgmise mänguni pisut aega ka.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Evaldas Žabase mängu kohta avaldas Kullamäe vaid head meelt. „Kindlasti Žabaselt senise hooaja kõige parem mäng igas mõttes. Näha oli, et sünnipäev mõjub mehele hästi,“ ütles Kullamäe.

Peo kangelane Evaldas Žabas kiitis meeskonna koostööd.

„Loomulikult on väga hea oma sünnipäeval hästi mängida ja meeskond võidab ka. Saame paar päeva puhata ja siis tuleb juba järgmine seeria. Peame seal mängima sama tugevalt, kui äsja lõppenud seeria. Meeskond mängib viimasel ajal hästi – tunnetame üksteist, jagame palli ja see toob ka edu,“ sõnas Žabas pärast mängu.Evaldas Žabas, TÜ/Rocki tagamängija

Evaldas Žabase arvele kogunes 33 mänguminutiga 42 punkti (kaugvisked seejuures 5/8), kuus lauapalli, viis korvisöötu ja neli vaheltlõiget. Hästi sekundeeris talle ka Gert Dorbek 22 punktiga ja kaugvisked 6/7. Karolis Petrukonis sai 17 punkti ja 12 lauapalliga kirja kaksikduubli.

TTÜ parim oli 24 punkti ja kaheksa lauapalliga Kristjan Kitsing. Rait-Riivo Laane lisas 18 punkti ja viis korvisöötu. Toomas Raadiku arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rock kohtub nüüd Alexela KML poolfinaalseerias TLÜ/Kaleviga, kes Pärnus oli lisaajal parem Pärnu Sadamast ja võitis oma seeria samuti 3:0.

Kolme võiduni peetavate poolfinaalidega tehakse algust Tartus laupäeval, 30. aprillil kell 17.00. Teine mäng on Tallinnas teisipäeval, 3. mail ja kindlasti kolmas mäng Tartus reedel, 6. mail. Vajadusel peetakse neljas mäng 10. mail Tallinnas ja viies 12. mail taas Tartus.

0 kommentaari

Lisa kommentaar