TÜ/Rock sammus BBL veerandfinaali

Tartu Ülikool/Rock suutis ka Balti liiga 1/8 finaalide teises kohtumises alistada lätlaste BK Jekabpilsi tulemusega 84:63 ja sammus seega kahe mängu kokkuvõttes 52 punktilise ülekaaluga veerandfinaali, kus vastaseks on leedukate Pieno Zvaigzdes. TÜ/Rocki pari oli Vilmantas Dilys 21 punkti ja kuue lauapalliga.

Tartlastel oli paari esimest kohtumisest ees 31punktiline eduseis ja seega oli edasipääsuks vaja kodus korralikult mäng ära pidada. Kohe alguses leedukate Vilmantas Dilyse ja Augustas Peciukeviciuse vedamisel minema saanud TÜ/Rock jäi veerandaja keskel korraks küll viiepunktilisse kaotusseisu, ent võitis avaveerandaja 19:18. Ka teisel veerandajal jätkus võrdne mäng, kus kumbki meeskond ei suutnud initsiatiivi haarata. Valmo Kriisa kolmene viis kodumeeskonna poolajaks ette 35:32.

Tartlased hakkasid aga vaikselt eest minema kolmandal veerandajal kui 38:39 kaotusseisust tabas kaugviske Gert Dorbek ning kohe tõi kaks punkti ka Augustas Peciukevicius. Sealt peale enam eduseisu käest ei antud ja veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 52:46. Viimasel neljandikul murdis Jekabpilsi lõplikult tartlaste kahe minutiga tehtud 10:1 spurt ja edasi kujunes mängulõpp vormistamise küsimuseks. Mängu lõppnumbriteks kirjutati 84:63 võit ja seega pääses TÜ/Rock edasi veerandfinaali kokkuvõttes 52-punktilise ülekaaluga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tuli täna viimistleda Jekabpilsis tehtud eeltöö. 

Suure töö tegime Jekabpilsis ära ja täna oli rohkem viimistlemise küsimus. Esimesel poolajal ei saanud me sellega nii hästi hakkama, aga teisel oli mängupilt parem. Kokkuvõttes tegime selle meeskonna vastu hea seeria. Aga pikalt hinge tõmmata ei saa, sest homme on juba jälle mäng, nädala lõpus läheb Balti liiga veerandfinaalidega edasi ja järgmisel nädalal algab EuroChallenge veerandinaalseeria.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tartlaste edukaim oli 21 punkti ja kuue lauapalliga Vilmantas Dilys. Võrdselt 11 punkti viskasid Timo Eichfuss ja Augustas Peciukevicus. TÜ/Rockil jäi ainsana platsil käinutest kuivale Janar Talts ning Marek Doronin pidi mängu vaatama kodus haigevoodist.

Troy Barnies oli Jekabpilsi resultatiivseim 13 punkti ja viie lauapalliga. Michal Hlebowicki lisas 11 ja Cameron Runders 10 punkti.

TÜ/Rocki ootab veerandfinaalis ees kaks kohtumist Pasvalyse Pieno Zvaigzdesiga, kellele sel hooajal kaotati kodus kahe ning võõrsil 19 punktiga. Seega on ees oodata rasket seeriat. Paari esimene mäng on juba sel reedel, 7. märtsil Tartu Ülikooli spordihoones algusega kell 19.00.

Homme sõidab aga TÜ/Rock Pärnusse, kus Alexela KML raames mängitakse Pärnu KK meeskonnaga. Pall pannakse mängu kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar