TÜ/Rock sai Kalev/Cramo vastu kinnitust oma valukohale

Tartu Ülikool/Rock pidas oma Alexela KML põhiturniiri eelviimase mängu ja seda Tallinnas sealse BC Kalev/Cramo vastu. Et mõlemad meeskonnad on oma asetuse tabeli tipus juba kindlustanud, kujunes kohtumisest küllaltki pingevaba pallimäng, milles treenerid said oma meeskonda testida. Lõpuks TÜ/Rocki 68:78 kaotusmängu parim oli Tanel Kurbas 18 punkti ja kolme korvisööduga.

Saku Suurhallis poole tuhande pealtvaataja ees peetud kohtumisest jäid TÜ/Rocki poolel vigastuse tõttu kõrvale Brian Harper ning peatreeneri otsusel ei mänginud Janar Talts ja Tanel Sokk. BC Kalev/Cramos sai mänguvaba päeva Gregor Arbet.

Kohtumist kontrollis kodumeeskond. Kokku vaid viis minutit mänginud Gert Dorbek avas küll kiiresti skoori ning tema kaugvise viigistas mängu ka 9:9 peal, aga peagi haaras Kalev/Cramo initsiatiivi ja võitis avaveerandi 24:18.

Teise veerandi alguses tegi Janar Soo kalevlaste eduseisuks 27:18. TÜ/Rocki tõid aga taas lähemale Kristen Meister ja Kent-Kaarel Vene ning veerandi keskel sai oma püssi paukuma ka Reinar Hallik, kelle kaugviske järel oli TÜ/Rock maas vaid punktiga 31:32. Tanel Kurbas vormistas poolaja lõppskooriks 36:40 tartlaste poolt vaadatuna.

Kui esimesel poolajal toimis TÜ/Rocki maa-ala kaitse küllaltki hästi ja suuremas jaos kaugvisetele sunnitud kalevlased panid oma visked ka mööda, siis teisel poolajal tartlaste asjad nii hästi ei sujunud. Järjest enam hakkas kätte maksma alla jäämine lauavõitluses ja ka kaitses ei suudetud endise eduga tegutseda. Veerandi keskel panid kunagised rockimehed Rain Veideman ja Sten Sokk kokku kalevlaste 10:0 spurdi, mille järel juhiti 55:44. Veerandaja lõpuks juhtis Kalev/Cramo 62:50.

Oluliselt suuremaks vahe meeskondade vahel enam siiski ei läinudki ja TÜ/Rockil noorte kolmik Sutt-Meister-Vene näitas kohati südikat võitlust, aga skoorimisel jäädi hätta. Mängu viimaste minutitega said tartlased Tanel Kurbase korvidest vahe taas soliidsemaks ja nii lõppes meeskondade viimane põhiturniiri kohtumine Kalev/Cramo 78:68 võiduga.

Mängu parimad hetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul olid mängul omad ülesanded, mis ka täideti.

Tänases mängus olid teatud ülesanded meeskonnale seatud – tahtsin palju maa-ala mängida, anda mõningatele meestele rohkem mänguaega ja teistele puhkust. Need asjad me ka enamvähem täitsime. Kindlasti on lähipäevade võtmesõna lauavõitlus. Tänane mäng näitas suurima valukoha ära – jäime lauas alla nii maa-ala kaitses kui mees-mehe vastu. Õnnitlused Kalev/Cramole põhiturniiri võidu puhul ja meie hakkame nüüd valmistuma Šiauliai vastu.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli ligi 30 minutit mänginud Tanel Kurbas 18 punkti ja kolme korvisööduga. Karolis Petrukonis lisas 11 punkti ja neli lauapalli. TÜ/Rocki tänane kirstunael oli lauavõitlus, mis kaotati koguni 28:46 (ründelaud 4:18).

Kalev/Cramo resultatiivseimana kogus Rain Veideman 20 punkti ja neli lauapalli. Võimsa kaksikduubliga sai maha Shawn King visates 16 punkti ja võttes 15 lauapalli. Ka Rolands Freimanis oli 10 punkti ja üheksa lauapalliga kaksikduublile lähedal.

Põhiturniiri teise koha kindlustanud TÜ/Rockil on Alexela KMLi play-offide eel mängida veel üks mäng Valga/Valkaga ja seda tehakse reedel, 8. aprillil.

Järgmise nädala tipphetk nii meeskonna kui kahtlemata kogu Eesti korvpalli jaoks on aga Triobet Balti liiga finaalseeria teine kohtumine, kus TÜ/Rock võtab Šiauliaisse kaasa seitsmepunktilise edu. Triobet Balti liiga võitja selgub Šiauliais kolmapäeval, 6. aprillil algusega kell 18.30.