TÜ/Rock pidi kodus vastu võtma esimese eurokaotuse

Tartu Ülikool/Rock võõrustas kolmandas FIBA Europe Cup kohtumises ukrainlaste Južnõi Khimikut. Näotu teise veerandaja tõttu terve teise poolaja vastast taga ajanud TÜ/Rock pidi lõpuks tunnistama külaliste nappi 63:61 paremust. Brian Harper ja Janar Talts tõid tartlaste parimatena 15 punkti ja kuus lauapalli.

Meeldivalt suminat täis Tartu Ülikooli spordihoones kulges esimene veerandaeg pigem kodumeeskonna dikteerimisel. Enne mängu Alexela KML kuu parima tiitli kätte saanud Evaldas Žabase kolmene viis TÜ/Rocki 11:6 ette. Khimiku vedas mängu aga ameeriklane Branden Frazier ning veerandaja lõpuks oli tartlaste edu vaid kahepunktiline seisul 15:13.

Teise veerandaja alguski oli paljulubav ning pärast Tanel Kurbase pealtpanekut juhiti 19:15, aga see jäigi TÜ/Rocki viimaseks korviks kui poolajani oli veel enam kui seitse mänguminutit. Sealt edasi lõppesid rünnakud kas pallikaotuse või möödaviskega. Õnneks ei antud väga palju siiski kaitses järgi ja poolajavileks oli ka Južnõil koos ainult 30 punkti. Tõsi, seda oli 11 rohkem kui TÜ/Rockil ehk poolajaseis oli rohkem nagu kellaaeg – 19:30 kodumeeskonna poolt vaadatuna.

Poolajapausil tegi endaga ilmselt kõige rohkem tööd Janar Talts. Ääremängija tõi mõne minutiga üheksa punkti, neist neli tulid üsna konkreetsetest pealtpanekutest. Paraku oli Khimikul alati korvidele vastus olemas ja viimasele neljandikule mindi ikkagi nende 47:38 eduseisus.

Head võistkonnad teevad üldiselt viimasel veerandajal kaotusseisus olles korraliku lõpuspurdi ja seda TÜ/Rock ka tegi. 2:38 enne mängu lõppu oldi 50:60 kaotusseisus, aga siis tõi kaks punkti Gert Dorbek, Brian Harper lisas ühe pealtpaneku ja kaugviske ning Žabase keskpositsioonivise tõi tartlased punkti kaugusele seisul 59:60. Kaks Frazieri vabaviset hiljem oli Janar Taltsil hea võimalus mäng kaheksa sekundit enne lõppu kaugviskega viigistada, aga paraku läks vise mööda. Vabavisked Vitali Malchevskilt ja veel üks pealtpanek Janar Taltsilt tegid Južnõi Khimiku võidunumbriteks 63:61.

Mängu tipphetked

Janar Talts ja Brian Harper tegid protokolli järgi peaaegu identsed mängud – mõlemalt 15 punkti ja kuus lauapalli. Evaldas Žabas lisas 11 punkti ja neli lauapalli.

Ligi 38 minutit mänginud Branden Frazier kogus Khimiku parimana 13 punkti, kolm lauapalli ja kolm korvisöötu. Varem ka TLÜ/Kalevis mänginud Matt Shaw arvele jäi 12 punkti ja viis lauapalli.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jäi mäng teise veerandaega.

Peab ütlema, et Khimik oli oma kodutöö meie vastu väga hästi ära teinud. Esimesel poolajal ei leidnud me nende kaitse vastu õigeid sööte ja rünnakurütmi. Teisel poolajal püüdsime maa-alaga küll muutust tuua ja kohati see ka õnnestus. Paraku polnud täna kõige parem viskepäev. Mehed aga võitlesid lõpuni ja müts maha selle ees. Tegime selle kaotusega oma elu pisut raskemaks, aga endiselt on edasipääs meie endi kätes ja peame nüüd järgmised mängud veelgi kontsentreeritumalt mängima.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil oli see kahe võidu kõrvale esimene kaotus FIBA Europe Cupil, sellega hoitakse Khimiku järel grupis teist kohta. Järgmisse ringi pääsevad kindlalt edasi grupi kaks paremat. Järgmise euromängu peab TÜ/Rock Leedus kui kolmapäeval, 18. novembril minnakse Utenas vastamisi sealse Juventusega.

Enne seda sõidetakse aga Raplasse, kus laupäeval 14. novembril kohtutakse Alexela KML mängus AVIS Raplaga. Pall pannakse mängu kell 17.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar