TÜ/Rock pidi ka finaalide esimeses kodumängus kaotuse vastu võtma

Pärast kahte kaotust Tallinnas mängiti finaalseeria kolmas mäng Tartu Ülikool/Rocki kodusaalis. Täismaja publiku ees peetud närvilises mängus ei suutnud tartlased oma mängu peale suruda ning vastu tuli võtta seeria kolmas kaotus skooriga 58:67. Kristo Saage oli Rocki resultatiivseim 15 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul said saatuslikuks rohked pallikaotused. „24 pallikaotusega on Kalev/Cramot väga raske võita. Kui on finaalseerias kaks sellist vastast, siis hakkavad väikesed asjad lugema – kes saab rohkem lihtsaid korve, teeb vähem pallikaotusi, see üldjuhul võidab. Mõlemad võistkonnad teavad üksteist ja kes vähem eksib, see võidab,“ ütles Kullamäe. „Ma tahan kiita meeskonda ja publikut, et kui meil tekkis väga raske olukord pärast Justini minema saatmist, siis mehed võitlesid lõpuni ja hoidsid kokku. Suured tänud ka publikule ja kindlasti nende toetus oli ka üheks põhjuseks, miks me ei murdunud tol hetkel.“

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud hooaja suurim publik aitas TÜ/Rocki kenasti käima ja esimese viie mänguminuti järel juhtis Rock 11:4 ja seda suuresti tänu Vallo Allingu korvidest. Veerandaja teisel poolel sai Kalev/Cramo alguse ehmatusest üle ja tasakaalustas seisu. Rock võitis siiski avaveerandaja 17:15. Teise veerandaja algus kuulus aga täielikult Gary Wilkinsonile, kes Cramole järjest seitse punkti tõi ning meeskonna juhtima viis. Viiepunktilisest vahest sai tänu Rocki mitmetele pallikaotustele peagi kümnene ning esimese poolaja võitis Kalev/Cramo 37:26.

Teisel poolajal püsis Rocki kaotusseis kümnekonnal punktil, ent sündmused väljakul läksid üha kuumemaks. Kaks minutit enne veerandaja lõppu püüdis Justin Ingram panna kulpi Bamba Fallile, ent teenis olukorras ebasportliku vea. Et ta oli ka juba esimesel poolajal saanud ühe ebasportliku vea tähendas see tema eemaldamist mängust. Arvestades seda, et Rockil vaatas mängu tänavariietes ka Rain Veideman, keda vaevab taas sama põlvevigastus, mis eelmisel suvel ja hooaja alguseski, siis muutus Rocki seis üsna kesiseks.

Publiku marulisel toel suudeti end siiski mängu tagasi saada ja neljandal veerandajal oli just ühe kaugviske tabanud Kristo Saagel võimalus vahe vähendada kahepunktiliseks seisul 46:51, ent vise läks mööda ja korvidega vastasid Tanel Sokk ja Gert Dorbek ning mängu murdehetk oli sellega möödas. Korraks sai Rock vahe küll taas kuue punkti peale, ent Kalev/Cramo võitis finaali kolmanda mängu siiski kindla 67:58 skooriga.

Kristo Saage viskas 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Hästi alustanud Vallo Allingu arvele jäi 14 punkti ja kuus lauapalli. Rocki mängijad tegutsesid küll meeskondlikult andes 14 korvisöötu, ent patustasid 24 pallikaotusega.

Kalev/Cramo parim oli 18 punkti ja 12 lauapalli kogunud Frank Elegar. Gary Wilkinson kogus 17 punkti ja 10 lauapalli.

Finaalseeria neljas kohtumine on taas Tartus ja seda reedel, 17. mail algusega kell 19.00