TÜ/Rock pääses eurosarjas teise ringi

Tartu Ülikool/Rock kindlustas Eurochallenge sarja C alagrupi võidu alistades võõrsil Södertälje Kings 76:72. Tasavägise, ent otsustaval veerandajal peamiselt Rocki dikteerimisel kulgenud kohtumise üleplatsimees oli Vilmantas Dilys 23 punkti ja üheksa lauapalliga.

Ligi tuhande pealtvaataja silme all peetud kohtumist alustasdi tartlased bravuurikalt ja paari minutiga oli sisse tehtud 11:0 edu. Rootslased ärkasid siiski ka peagi ning veerandaja lõpuks oli seis tasavägine ja Dino Butoraci viimaste sekundite kaugvise viis Kingsi veerandaja lõpuks 24:21 ette. Suure osa teisest veerandajast suutsid väljakuperemehed hoida paaripunktilist eduseisu, ent poolaja viimase minutiga viskasid tartlased seitse vastuseta punkti ja said poolajapausile minna hea emotsiooniga ning 43:39 eduseisus.

Edasine kohtumine kulges juba pidevalt TÜ/Rocki eduseisus. Vahepeal juba kaheksapunktiliseks paisunud kaotusseisu suutsid Kingsi mängijad oma mängujuhi John Robertsoni vedamisel korraks küll taas punktiliseks vähendada ning viimasele veerandajale läksid meeskonnad viigiseisul, sest Butorac ja Griskenas tõid rootsi meeskonna veerandaja viimasel minutil kaotusseisust välja. Enne otsustavat neljandikku oli seis viigis 59:59.

Korraks jäi Rock neljanda veerandaja alguses küll kaotusseisus, ent kohe järgmisel rünnakul tabas kaugviske Vinny Simpson ning edasi Rock enam edu käest ei andnud. Närvilistel lõpuminutitel suudeti hoida viie-kuue punktilist eduseisu ning mängu saatust otsustavalt lähedale võõrustajad ei jõudnudki. Lõpuks võttis TÜ/Rock oma senise hooaja tähtsaima võidu numbritega 76:72 ja kindlustas endale seega alagrupi võidu ja koha neljases vahegrupis, kus vastasteks veel Krasnõe Krõlja Venemaalt, Gaz Metan Medias Rumeeniast ning A alagrupi võitja.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe hindas võidu võtmeks otsustavatel hetkedel kindlamat tegutsemist. „Hea meel, et saime mängus kohe alguses hästi minema. Nad andsid meie pikkadele võimaluse eemalt visata ja õnneks nad panid ära ka. Aga mängu võtmehetkedel olime kindlamad just nende põhitegijate vastu – sundisime Bizaca ja Robertsoni tegema raskeid viskeid ning samas kontrollisime lauda,“ sõnas Kullamäe. „Selliste rahvusvaheliste mängude järele on klubi janunenud juba viis aastat ja meie jaoks läheb hooaeg nüüd loogiliselt edasi. Nii mängijatele, treeneritele kui kogu klubile on sellised mängud need, mis käima tõmbavad.“

Kõvasti kaugviskeid pommitanud Vilmantas Dilys oli üleplatsimees 23 punkti ja üheksa lauapalliga. Esimesel poolajal heas hoos olnud Janar Talts lõpetas 16 punkti ja 12 lauapalliga ning Vinny Simpsoni arvele jäi 12 punkti ja viis lauapalli.

Kingsi parim oli nende ameeriklasest mängujuht John Robertson, kes viskas 21 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja andis viis korvisöötu. Toni Bizaca kogus 14 ning Martin Pahlmblad 12 punkti.

TÜ/Rock, kes alusas eurosarja kahe kaotusega, suutis kõik ülejäänud neli mängu võita ning kindlustas endale seega alagrupi esikoha ja edasipääsu. Teisena pääses järgmisse ringi Ventspils, kes täna alistas kodus Vienna Zepteri 61:56.

Eurosarja mängudega jätkatakse juba 14. jaanuaril ja seda Venemaal Krasnõe Krõlja vastu. Järgmine eurokodumäng on 21. jaanuaril ja selle vastane on hetkel veel lahtine, sest A alagrupis mängud veel käivad ja esimeseks koduvastaseks on just A alagrupi võitja.

Nädalavahetusel on aga TÜ/Rockil võimalus mängida Eesti karikale ja selleks tuleb esmalt laupäeval kell 20.15 poolfinaalis alistada Rakvere Tarvas ning pühapäevases finaalis üle mängida paari BC Kalev/Cramo – KK Pärnu võitja. Finaalturniiri piletid on peagi müügil ka Piletilevis ning täpsem ajakava aadressil www.basket.ee.