TÜ/Rock on võidu kaugusel finaalseeriast

Tartu Ülikool/Rock pidas Alexela KML poolfinaalseeria teise kohtumise TLÜ/Kaleviga võõral väljakul. Alates teisest veerandist mängu kontrollinud tartlased võitsid lõpuks kindlalt 97:74 ja on nüüd võidu kaugusel finaalseeriast. Evaldas Žabas tõi 22 punkti ja Janar Talts lisas 17 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli.

Tallinnas Audentese spordihoones peetud mängu jälgis tribüünidelt alla pool tuhande inimese. Esimesel veerandajal said kohale tulnud näha kahe võrdse meeskonna mängu. Skoorirohkel avaveerandil hoidis initsiatiivi TLÜ/Kalev ning esimese perioodi järel näitas tabloo nende eduseisu 26:22.

Teise veerandaja alguse 7:0 spurdiga läksid tartlased kohtumist juhtima ja eduseisu enam käest ei antud. Paljuski individuaalsetest sooritustest punkte saanud kalevlased ei jäänud küll kaugele maha, aga ühest punktist vähemaks neil vahet ei õnnestunud saada. Samas hakkas üha suuremaid tuure koguma tartlaste mängumasin ja vabu viskekohti leiti hästi üles. Poolaja lõpetas TÜ/Rocki minutilise järel filigraanselt välja mängitud liikumine, milles kahe sekundiga jõudis Gert Dorbeku söödust viskele Tanel Kurbas ja koos poolajasireeniga tegi tema kaugvise seisuks 48:40.

Mida aeg edasi, seda kindlamalt tundsid end tartlased väljakul. Janar Taltsi hea tegutsemine nii kaitses kui rünnakul viis meeskonna juba kahekohalisse eduseisu. Palli liigutati hästi ja nii arutati kalevlaste kaitse korralikult lahti. TLÜ/Kalevil sekkus pingilt küll hästi Maritn Jurtom, aga et tema kaheksa punkti jäid veerandi teises pooles kalevlaste ainsaks, siis juhtis TÜ/Rock Evaldas Žabase kaugviske järel juba 71:56.

Viimasel veerandil oli selge, et suuremaks mänguks enam ei lähe, sest Talts ja Co hoidsid igasuguse kalevlaste järeletulekukatse ära. Lõpuminutitel said mänguaega juba nooremad mehed. Seeria teise mängu lõppskooriks kirjutati 97:74 ja nii juhib TÜ/Rock poolfinaale 2:0.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäele tegi head meelt ladus rünnak.

Kui millegagi norida, siis esimese veerandaja kaitsemänguga – ei sujunud meil kaitses nii hästi kui vaja ja mehed ei saanud üksteisest aru. Aga teisel veerandil saime mängu enda kontrolli alla ja siis läks paremaks. Rünnakul teeb head meelt see, et pall liikus hästi ja mehed nautisid kokkumängu, võibolla mingil hetkel isegi liiga ilusasti taheti sõbrale edasi sööta. Arvestades, et playoffi mängud on ikka pisut närvilisemad, siis kokkuvõttes täitsa hea mäng ja igal juhul võiduga rahul. Nüüd on reedel kindel soov lõpetada seeria kodus ära.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Ligi 27 mänguminutiga sai Evaldas Žabas võistkonna parimana kirja 22 punkti ja kaks korvisöötu. Kõige efektiivsemalt tegutses platsil Janar Talts (PIR 28) ja sai kirja 17 punkti ning 10 lauapalli. 16 punkti ja kolm kaugviset tabanud Gert Dorbeku arvele ning Karolis Petrukonis lisas 10 punkti ja üheksa lauapalli. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 40:24 ning andis 16 korvisöötu, kalevlased said kirja vaid kuus korvisöötu.

Nagu esimeseski mängus sai Johnny Berhanemeskel kokku 19 punkti. Reimo Tamme arvele jäi 10 silma.

TÜ/Rockil on sel reedel, 6. mail võimalus kodusaalis poolfinaalseeriale punkt panna. Pall pannakse mängu kell 19.10 ja tule vaata saalis, kas kalevlased leiavad veel mingi lisakäigu või kindlustab TÜ/Rock taaskord koha finaalseerias.

No Comments

Lisa kommentaar