TÜ/Rock on 12. aastat järjest finaalis

Tartu Ülikool/Rock ja Rakvere Tarvas pidasid Tartus maha tulise poolfinaali viienda kohtumise. Täismaja ees tuli TÜ/Rock mängust välja 60:57 võiduga, mis kallutas kokkuvõttes seeria 3:2 tartlastele. Tanel Sokk viskas parimana 18 punkti ja andis neli korvisöötu.

Punkt-punktis kulgenud avaveerandaja lõpetas Kristen Meistri kauge kahepunktivise ja seis tablool näitas 17:14. Teise veerandaja alguses tegi Tarvas 10:2 spurdi ja peagi juhiti 27:16. Tanel Sokk ja Valmo Kriisa vedasid aga TÜ/Rocki mängu kaugvisetega tagasi ja hästi sekkus pingilt ka pärast pikka vigastuspausi Timo Eichfuss. Kriisa viimase sekundi kaugvise lõpetas ka poolaja 35:34 TÜ/Rocki kasuks.

Kolmanda perioodi keskel oli TÜ/Rockil juba kuuepunktiline edu seisul 42:36 ning peamine roll selles oli Sokul ja Eichfussil. Tarva ameeriklaste trio tõi igaüks ühe korvi, neist viimane oli Julius Brooksi võimas pealtpanek Rossi söödust ja mäng oli taas tasa.

Neljandal veerandajal punus Tarvas taas kokku ühe korraliku vahespurdi kui kolmepunktilises kaotuses visati järjest üheksa punkti ja kodumeeskond leidis end 48:54 kaotusseisus. Nagu tal kombeks, võttis mängu enda peale Tanel Sokk ja tema korv ning kaks vabaviset, sellele otsa Tanel Kurbase korv viigistasid seisu 54:54 peal. Joosep Toome vabavisked viisi TÜ/Rocki ette, aga sloveen Jan Špan tabas Tarvale õhku andva kaugviske. Soku korv ja üks Dorbeku vabavise viisid taas tartlased ette ja seda enam maha ei mängitud. Joosep Toome vabavise tõi tabloole ka mängu lõppnumbrid 60:57.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei uskunud ta, et seeria nii tasavägiseks kujuneb. 

Meie seeria oli põnev ja au Tarvale, nad oleks ka väärinud finaalikohta. Aga me peame tegema oma järeldused sellest seerias. Ma ei uskunud, et mängud nii raskelt tulevad. Olin kindel, et meie ühtlasem ja pikem pink omab suuremat mõju, aga tegelikult me väljakul seda selles seerias ei tõestanud. Varu jäi igalt poolt.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Eraldi kiidusõnu jagas peatreener aga publikule. 

Saalis oli täna tõeline melu ja sellises katlas oli superfiiling mängida. Tavaliselt on selline melu finaalides, aga nüüd on saime ka poolfinaalis seda tunnet kogeda. Suured tänud publikule abi eest, kindlasti sai osa raskeid hetki just tänu kodupublikule ületatud.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki poolel viskas ainsana kahekohalise punktisumma Tanel Sokk 18 punkti ja nelja korvisööduga. Valmo Kriisa lisas üheksa punkti, kõik kaugvisetest.

Tarva liider Brandis Raley-Ross sai seekord kirja enda jaoks tagasihoidlikud 16 punkti ja andis ka seitse korvisöötu. David Haughton ja Jan Span lisasid võrdselt 14 punkti. Haughton sai ka 11 lauapalliga kokku kaksikduubli.

TÜ/Rock ja BC Kalev/Cramo alustavad finaalidega 14. mail Tartus, sest tartlased võitsid põhiturniiri. Teinegi mäng on Tartus ja seda pühapäeval, 16. mail. Nelja võiduni peetava seeria kolmas ja neljas mäng on Tallinnas esmaspäeval, 18. mail ja kolmapäeval, 20.mail. Vajadusel mängud on reedel, 22. mail Tartus, pühapäeval, 24. mail Tallinnas ja kolmapäeval 27. mail taas Tartus.

0 kommentaari

Lisa kommentaar