TÜ/Rock oli võõrsil parem Rakvere Tarvast

Tartu Ülikool/Rock pidas Alexela KML 23. kohtumise Rakveres sealse Tarvaga. Tasavägise avapoolaja järel hakkas teisel poolel mäng üha enam tartlaste poole kalduma ja TÜ/Rock võttis lõpuks kindla 89:75 võidu. Gert Dorbek ja Tanel Sokk tõid võrdselt 16 punkti, Sokule ka viis lauapalli ja kolm korvisöötu.

Päeva esimene võit oli TÜ/Rocki meeskonnal see, et saali üldse jõuti, sest kesk-Eestis oli maanteede asemel liuväljad üles seatud. Tavapärasest paarkümmend minutit hiljem kohale jõudmine tuli aga ilmselt kasuks, sest mängu esimese kolme minutiga oli sisse saadud juba 15:2 edu. Suurim teene selles oli Tanel Sokul ja Gert Dorbekul. Karolis Petrukonise ja Brian Harperi järjestikkuste pealtpanekute järel tundus, et mänguks ei lähegi, aga Tarvale omaselt asi nii lihtsalt ei läinud. Meistriliiga debüüdi teinud Sten Saaremäeli kaugvise tegi algust Tarva 13:0 spurdile ja Jõesaare viis punkti lõpetasid avaveerandi kodumeeskonna 25:23 eduseisul.

Teine veerandaeg kulges võrdses heitluses ja kumbki meeskond ei suutnud otsustavalt initsiatiivi haarata. Poolajale läksid meeskonnad 43:42 Tarva juhtimisel.

Kolmanda veerandaja keskel ladus TÜ/Rock taas Soku ja Dorbeku vedamisel kokku 10:0 spurdi ja sellega haarati tarval sarvist. Veerandaja lõpuni püsis Tarvas veel kolme punkti kaugusel ja enne viimast neljandikku näitas tabloo TÜ/Rocki 63:60 eduseisu.

Mängu otsustavad hetked olid aga neljanda veerandi keskel kui Harperi kaugvise alustas TÜ/Rocki 11:2 spurti ja sellega murti kodumeeskonna vastupanu. Peagi oli vahe juba 17 punkti, mis tähendas, et viimastel minutitel said oma võimaluse kõik kaasa sõitnud mängijad. Kohtumise lõppskoori 89:75 vormistas Brian Goode keskpositsioonivise kümme sekundit enne lõpuvilet.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki vankrit vedasid täna koondise mehed. Tanel Sokk viskas 16 punkti, võttis viis lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Gert Dorbeku arvele kogunes samuti 16 punkti. Kaksikduublile oli lähedal Janar Talts – 15 punkti ja üheksa lauapalli. 14 punkti kogus Brian Harper ja võrdselt 12 punkti said kirja leedukad Karolis Petrukonis ja Evaldas Žabas.

Rakvere Tarva parim oli Brandon Goode 18 punktiga. Reinis Strupovic lisas 16 punkti ja Roberts Stumbris 12 silma. David Haughton oli 14 lauapalliga platsi parim lauavõitleja.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kontrolliti mängu, aga anti liiga lihtsalt vastasele võimalusi.

Ma seda mängu natuke kartsin, sest teisipäevane euromäng jättis tühja tunde hinge nii mängijatele kui treeneritele. Kui panna siia juurde veel haigustelaine ja vigastused, siis tuleb tunnistada, et meeskonnal pole praegu kõige lihtsamad ajad. Aga see on meie töö ja peame sellest üle olema. Täna ka tegelikult kontrollisime mängu, aga eduseisudes tulid ikka mõõnad sisse ja andsime neile võimaluse mängu tagasi tulla. Aga lõpuks läks kõik hästi. Nüüd tõmbame nädalavahetusel hinge ja esmaspäeval alustame Balti liigaga.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kogutud 23 mänguga 19 võitu ja neli kaotust, mis annab tabelis teise koha. Rakvere Tarvas on seitsme võidu ja 11 kaotusega viiendal real.

Järgmisel nädalal alustab TÜ/Rock ka Triobet Balti liiga mängudega. Et 1/8 finaalis minnakse vastamisi Kasahstani klubi Atõrau Barsõga tähendab see kahte kodumängu. Seeria esimene mäng on esmaspäeval, 8. veebruaril ning teine mäng kolmapäeval, 10. veebruaril TÜ spordihoones. Esmaspäevastele mängu külastajatele on TÜ/Rock üles seadnud ka piletivahetuspunkti, kus saab mängupileti vahetada kolmapäevase vastu ehk kaks mängu ühe hinnaga.