TÜ/Rock oli võõrsil kindlalt parem Kalevist

Tartu Ülikool/Rock sai kirja oma 12. võidu Alexela KMLis alistades Tallinna Kalevi 85:65. Tasavägise avapoolaja järel oma mängu käima saanud TÜ/Rocki parim Janar Talts 24 punkti ja 10 lauapalliga.

Legendaarses Tallinna Kalevi spordihallis paarisaja pealtvaataja silme all peetud kohtumise algus oli tartlastele kurjakuulutav – kuidagi ei saadud kaitset pidama ning esimesel veerandajal lasti kalevlastel visata 27 punkti samas kui ise skooriti 22. Teisel veerandajal mängupilt paranes,kaotusseis pöörati eduseisuks ja poolajaks olid Rocki edunumbrid 49:42. Aga muret hakkasid tegema pikkade vead, sest esimesel poolajal oli Vilmantas Dilys saanud kirja neli viga ja nagunii oli vigastusega väljas Joosep Toome.

Teise poolaja avaminutitel püüdsid väljakuperemehed mängu tulla korvialuse kaudu ning Renato Lindmetsa keerutused tõid nad kolme punkti kaugusel. Sealt sai aga Rock kaitse taas pidama ning Vincent Simpsoni kaugvisked hakkasid TÜ/Rocki taas eest viima. Kolmanda veerandaja lõpuks olid tartlased suurendanud eduseisu veel üheksa punkti võrra seisule 67:51 ja sellega oli mängu selgroog murtud. Viimasel neljandikul said mängida ka nooremad mehed ja nii kujunes lõppskooriks 85:65 võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sundis pikkade vigadeprobleem mängitama harjumatuid koosseisusid. „Kui esimene veerandaeg välja jätta, siis tegime enamvähem mängu. Et pikad jäid vigadega hätta, siis pidime vahepeal mängima päris lühikese koosseisuga,“ sõnas Kullamäe. „Aga hea, et kõik mängijad jäid terveks ja saame nüüd keskenduda teisipäevasele euromängule.“

Janar Talts kogus 27 mänguminutiga 24 punkti ja 10 lauapalli. Augustas Peciukevicius panustas 17 punkt, seitse lauapalli ja neli korvisöötu. Timo Eichfussi arvele jäi 10 punkti.

Tallinna Kalevi parimana kogus Reimo Tamm 16 punkti. Võrdselt 10 punkti peale jäid Illimar Pilk, Kaido Saks ja Renato Lindmets, viimase arvele jäi ka 10 lauapalli.

TÜ/Rockil on järgmisel nädalal ees ootamas otsustava tähtsusega euromäng Rootsis sealse Södertälje Kingsi vastu. Teisipäeval kell 19.00 algava mängu võitja pääseb alagrupist edasi ning kaotaja langeb sarjast välja. Järgmise mängu kodusaalis peab TÜ/Rock karikavõistluste poolfinaalis Rakvere Tarva vastu ja seda laupäeval, 21. detsembril kell 20.15.

Vaata mängu galeriid Delfi Spordi lehelt.