TÜ/Rock mängib FIBA uues eurosarjas

FIBA uues eurosarjas on koht broneeritud Eesti meister Tartu Ülikool/Rockile. Ülejäänud kaks taotlust esitasid tähtajaks BC Kalev/Cramo ja Eesti meistriliigasse ennistatud TLÜ/Kalev.

FIBA Europe juhatuse vähem kui kuu aega vana otsusega luuakse hooajaks 2015/16 FIBA uus võistlussari. Klubide esialgne nimekiri, kes pretendeerivad uude FIBA Europe liigasse, on FIBA eelduste järgi ca 100 klubi 40 riigist.

Kohad uues liigas jagatakse sportlikul printsiibil koduliigade tulemuste põhjal, lisaks võetakse arvesse edukus eurosarjades. Mõned kohad uues liigas tuleb selgitada läbi kvalifikatsioonimängude, sest alagrupiturniiril alustab 64 klubi.

Alaliidu peasekretär Keio Kuhi lisas: „TÜ/Rock mängib KMLis kolm ringi ning Kalev/Cramo kaks ringi. Samas kohtuvad nimetatud kaks Eesti suurklubi põhiturniiril omavahel neli korda.“

Meistermeeskonna TÜ/Rocki mänedžer Meelis Pastak: „TÜ/Rock osaleb Alexela Korvpalli Meistriliigas, Balti Liigas ja FIBA Eurosarjas. Meeskonna komplekteerimine on pikemat aega juba töös. Lepinguga mängijad on Evaldas Žabas, Marek Doronin, Janar Talts, Timo Eichfuss, Kristen Meister ja Kent-Kaarel Vene.”

Liigas osalemine on klubidele küll tasuta, kuid osalemise kinnitamiseks tuli klubidel tasuda 10 000 eurot deposiiti. Kui klubi jõuab 32 parema hulka, on esimene preemia 10-15 000 eurot sõltuvalt sellest, kui suur on üldine osavõtjate arv. Veerandfinaali jõudnud klubi teenib lisaks 25 000 eurot, võitja 250 000. Sellised tingimused on klubidele oluliselt paremad võrreldes eelmiste hooaegadega.

Plaani kohaselt toimub esimene kvalifikatsiooniring 30. septembril ja 7. oktoobril, teine ring 14. ja 21. oktoobril. Alagrupiturniir peaks algama 4. novembril. Mängupäev on uuel liigal kolmapäeval, lisaks varuks teisipäevane päev. Meister selgub Final Four formaadis 1. mail.

Rakvere Tarvas, kes algselt samuti osalemissoovi üles näitas, lõpuks siiski loobus taotlemast kohta kvalifikatsioonis.

0 kommentaari

Lisa kommentaar