TÜ/Rock mängib Balti liigas pronksile

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Balti liiga poolfinaalide korduskohtumises Läti viimase kahe hooaja meistrit Ventspilsi. Kuigi avamängu 25punktilist kaotust hakati maruliselt tagasi tegema, siis lõpuks tuli külalistele alla vanduda 72:76 ning kahe mängu kokkuvõttes liikus finaali Ventspils, TÜ/Rock mängib pronksile. Kordusmängu parim oli Janar Talts 20 punkti ja 10 lauapalliga.

Kui avamängus oli TÜ/Rocki jännis korvide saamisega, siis kodus näidati juba avaminutitest peale märksa paremat minekut. Esimeste minutitega haarati juhtohjad enda kätte ja Janar Taltsi ning Tanel Soku resultatiivne tegutsemine hoidis tartlasi kuue-seitsme punkti jagu ees. Avaveerandaeg lõppes TÜ/Rocki 24:18 juhtimisel.

Teisel veerandajal hakkas aga Ventspilsi mäng nende liidrite Kristaps Janicenoksi ja Zanis Peiners vedamisel paremini sujuma ja poolaja viimastel sekunditel viis Martins Meiersi korv lätlased ette 43:41.

Pärast poolaega haaras TÜ/Rock korraks veel initsiatiivi ning Valmo Kriisa kaugviske järel juhiti pärast nelja mänguminutit 52:45. Aga Maris Gulbise viis järjestikkust punkti ja vabavisked Meiersilt viigistasid taas seisu. Taas oli Meiers see, kes viimastel sekunditel Ventspilsi punktiga ette viis ja enne viimase neljandikku oli seis 60:59 külalistele.

Viimasel perioodil ei jätnud aga vastased midagi juhuse hooleks ja mõne minutiga suurendati edu juba korraks ka kümnele punktile. TÜ/Rock ei visanud aga püssi põõsasse ja isegi kui mänguaega said ka nooremad mängijad, hoiti vahet mängu lõpuni viisakana. Lõpuskoori 72:76 vormistas Karolis Petrukonis vabaviskega. Et Ventspilsil oli avamängust kaasa võtta 25 punktiline edu, siis tähendas see tulemus nende jaoks kokkuvõttes 29 punktilist võitu ja finaalikohta. TÜ/Rocki osaks jääb mängida pronksimängud, milles parem selgub samuti kahe mängu kokkuvõttes.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis mängijate valmisolekut. 

Meie poolt kindlasti parem mäng kui Ventspilsis. Olime mänguks ja võitlusteks kohe valmis ja läksime üritama. Mingil hetkel teisel poolajal, kui oli selge, et 25 punkti tagasi ei tee, siis tahtsin, et kõik saaks mängida ja ka nooremad poolfinaali kogemust. Meie poolt korralik mäng, aga seeria esimesest poolajast kaasa tulnud 25 punkti tagasi tegemine oli tänasel päeval meie jaoks liiga raske ülesanne.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli kaksikduubli 20 punkti ja 10 lauapalliga Janar Talts. Kolm kaugviset tabanud Valmo Kriisa lisas 14 punkti. Tanel Sokk kogus 11 punkti ja viis korvisöötu.

Ventspilsi edukaimana viskas Martins Meiers 15 punkti. Maris Gulbis ja Zanis Peiners said kirja võrdselt 11 punkti ning Peiners andis ka neli korvisöötu. Artis Ate arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rock peab Balti liiga pronksiseeria avamängu kodus kolmapäeval, 25. märtsil kell 19.00. Vastane selgub pühapäeval kui mängitakse paari Šiauliai-Utena Juventus teine mäng. Seeria esimese mängu võitis Šiauliai 73:69.

Enne seda peab aga TÜ/Rock kodus Alexela KML kohtumise Valga/Maks&Mooritsaga ning sellele mängule oodatakse koolivaheaja puhul kõiki lapsi ja peresid – õpilastele on mäng tasuta ning mängul on kohal ka Hull Teadlane ja kõik lapsed saavad tasuta jäätist Premialt. Pall pannakse mängu kell 17.00.

No Comments

Lisa kommentaar