TÜ/Rock lõpetas Valgas kaotuseseeria

Kolmemängulise kaotuseseeria järel naases Tartu Ülikool/Rock taas võidulainele alistades Valgas sealse Valga/Valka Maks&Mooritsa 86:72. Kaksikduubli 19 punkti ja 11 lauapalliga oli meeskonna parim Janar Talts.

Valga spordihoones pisut üle sajapealise publiku hulgas oli ka korralik annus TÜ/Rocki fänne, kes meeskonnal olemise kindlasti kodusemaks tegid. Kuigi avaminutitel sai Valga paremini minema, siis pani Gert Dorbeku korv aluse TÜ/Rocki 11:0 spurdile. Korraks lõikas korvidejada läbi Valga poolel Kristo Saage kaugvise, aga veerandaja lõpuks sai TÜ/Rock kirja 19:3 mineku ja enne teist veerandit näitas tabloo 22:8 eduseisu.

Teisel veerandajal valmistas tartlastele enim peavalu lätlased Jurijs Aleksejevs ja Edgars Krumins – Aleksejevs tõi enamasti korvi alt veerandajaga seitse punkti ja Krumins kuus. Siiski ei olnud see piisav, et TÜ/Rocki ühtset rünnakut vaigistada ja poolajaks oli TÜ/Rock ees 42:32.

Väiksemate tõusude ja mõõnadega, aga kindlalt tartlaste käes püsis mäng ka teisel poolajal. Mõlemad meeskonnad tabasid kolmandal veerandajal ohtralt kaugviskeid ja korraks pääsesid võõrustajad viie punkti kaugusele seisul 50:45. Pärast minutilist mõttepausi lõpetas TÜ/Rock veerandaja aga 9:1 spurdiga ja enne viimast neljandikku oli vahe juba 13 punkti seisul 59:46.

Viimasel veerandajal hoidsid enamasti põhikoosseisuga mänginud tartlased vahet üle kümne punkti. Lätlased püüdsid küll kohtunikele selgeks teha, et neile liiga tehakse, aga abi ei tulnud neile sealtki. Mängu lõppskooriks kujunes TÜ/Rocki kindel 86:72 võit.

Gert Kullamäe hinnangul suudeti Valga kaugvisked kontrolli all hoida.

Koguaeg pidime valvel olema, et nad kaugvisetega mängu tagasi ei tuleks. Kaugvisked tõid neid küll lähemale, aga kokkuvõttes me kontrollisime mängu. Küll mitte ülikindlalt, aga piisavalt. Teisipäeval on järgmine mäng ja homme vaba, siis mängitasin täna enamasti neid, kes peavad raskust kandma ka teisipäeval.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Avapoolajal säranud Gert Dorbeku sõnul oli meeskonnal korralik tööpäev.

Meil oli esimesel poolajal paar võimalust veelgi suuremalt eest minna, aga nad panid paar kolmest sisse. Aga midagi lihtsalt täna ei tulnud ja Valga alistamiseks oli vaja 40 minutit korralikku tööd.Gert Dorbek, TÜ/Rock tagamängija

30 minutit mänginud Janar Talts sai meeskonna parimana kirja 19 punkti, 11 lauapalli ja kolm korvisöötu. Kaksikduublile oli lähedal ka Brian Harper 18 punkti ja üheksa lauapalliga. Mängujuhid Tanel Sokk ja Evaldas Žabas viskasid võrdselt 12 punkti ning andsid vastavalt kaks ja neli korvisöötu. Kõik oma punktid avapoolajaga kogunud Gert Dorbek tabas kolm kaugviset ja lõpetas mängu 11 punkti peal.

Valga/Valka parim oli Jurijs Aleksejevs 19 punkti ja kuue lauapalliga. Edgars Krumins lisas 16 punkti ja seitse lauapalli. Martins Berkis panustas 14 punkti ja üheksa lauapalli ning Jekabs Rozitis 12 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML turniiritabelis kirjas kaheksa võitu ja kaks kaotust, mis asetab meeskonna tabelis kolmandale reale.

Järgmisel nädalal peab TÜ/Rock kaks kodumängu. Teisipäeval, 24. novembril kell 19.00 võetakse üliolulises FIBA Europe Cup mängus vastu Küprose ETHA Engomi. Reedel, 27. novembril võõrustatakse aga koduses Alexela KMLis TTÜ meeskonda.

0 kommentaari

Lisa kommentaar