TÜ/Rock lõpetas hooaja hõbedal

Tartu Ülikool/Rock võttis viiendat korda Alexela KML finaalseerias mõõtu BC Kalev/Cramolt ja seekord oli meeskondade vahele vaja päris pikka mõõdulinti. 23:44 kaotatud avapoolaja järel ei toonud muutust ka teine poolaeg ja nii lõppes finaalseeria viimane mäng 54:81 kaotusega ja kogu seeria 1:4. 

Tallinna Saku Suurhallis peetud kohtumist domineerisid võõrustajad igas elemendis. Selg-vastu-seina mängule tulnud tartlased juhitisid mängu vaid korra, seisul 6:4. Et aga veerandi alguses tehti mõne minutiga vead täis, said kalevlased väga palju punkte vabavisetest. Kalevlased tegid suuresti vabavisetest 9:0 spurdi ja enam tagasi ei vaadanud. Avaveerand lõppes nende 18:8 eduseisul.

Ka teisel ja kolmandal veerandil kordus sama stsenaarium – tartlased tegid kohe mõne minutiga oma vead täis ja edasi skoorisid kalevlased palju vabavisetest. Kui sinna lisada ka suur allajäämine lauapallides, mis tähendas kalevlastele arvukalt kordusrünnakuid, siis pole vaja kaotusseisu suurenemises rohkem süüdlaseid otsida. Poolaja võitis Kalev/Cramo 44:23 ja sellega oli nii mängust kui finaalseeriast suuresti õhk välja lastud.

Kolme veerandi järel oli kalevlaste eduseis suurenenud 64:35 peale. Viimasel neljandikul püüdsid tartlased peamiselt oma pingi tagumise otsa mängijatega vahet pisutki soliidsemaks mängida, aga suures pildis see asju enam ei mõjutanud. Viies finaalmäng lõppes 54:81 kaotusega ja kogu seeria 1:4.

Gert Kullamäe mängujärgne kommentaar

TÜ/Rocki poolel kogusid kolm meest üheksa punkti. Kõige kasulikumalt tegutses platsil Evaldas Žabas saades üheksa punkti kõrvale kirja ka kaheksa lauapalli (kolmandik kogu meeskonna omadest), samuti üheksa punkti kogusid Karolis Petrukonis ja kokku 14 minutit mänguaega saanud Kristen Meister.

Kalev/Cramo parimana kogus Morris Curry 19 punkti ja viis lauapalli. Liiga hooaja MVPks valitud Rolands Freimanis lisas 15 punkti ja seitse lauapalli. Finaalseeria MVP auhinna saanud Shawn King lisas 10 punkti ja 11 lauapalli.

TÜ/Rocki meeskond tänab kõiki oma fänne, toetajaid ja muidu korvpallisõpru meeleoluka hooaja eest ja kohtume juba järgmisel hooajal.

0 kommentaari

Lisa kommentaar