TÜ/Rock lõpetas euroalagrupi kaotusega Ukrainas

Tartu Ülikool/Rock pidas kuuenda ja viimase mängu FIBA Europe Cup alagrupiturniiril ning juba edasipääsu kindlustanuna jäädi 56:81 alla grupi võitnud Južnõi Khimikule. Meeskonna parimana kogus üheksa punkti Evaldas Žabas, käe said samas valgeks kõik 10 kaasa sõitnud mängijat.

TÜ/Rockil sõitis Ukrainasse kümnekesi, koju jäi haigust ravima Saimon Sutt ning trennis väänas hüppeliigest Brian Harper. Kindlasti väärivad aga tunnustust ligi 40 Rocki fänni, kes pika teekonna Ukrainasse ette võtsid ja mängule kaasa elasid.

Avaveerandil hoidsid TÜ/Rocki vee peal kaugvisked. Algviisikus alustanud Kristen Meister tabas kaks kolmest ning veerandaja keskel oli seis viigis 9:9. Sealt edasi tegi aga Khimik 10:2 spurdi ja võitis veerandaja 19:11.

Samuti kaugvisete najal jõudis TÜ/Rock teise veerandaja keskel taas viigini seisul 27:27 ning 18 punkti sellest oli tulnud kaugvisetest. Üheülbaline rünnak hakkas aga oma mõju avaldama ning kaitses ei saadud ka Khimikut piisavalt hästi kinni – poolajaks oldi taas jäädud 31:38 kaotusseisu.

Lõplikult lasti mängust õhk välja kolmanda veerandajaga. Khimiku ameeriklase Branden Frazieri skoorimisel alustasid võõrustajad teist poolaega 5:0 spurdiga ja veerandaja lõpuks oli kaotusseis juba üle 20 punkti.

Kodumeeskond ei võtnud gaasipedaalilt jalga maha ka viimasel neljandikul ning näitasid selget soovi võita alagrupp puhaste paberitega. Tartlased olid samas suures hädas oma rütmi leidmisega. Viimastel minutitel õnnestus pisutki Khimikuga sammu pidada, aga lõpuks tuli ikkagi vastu võtta 56:81 kaotus.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli kolmanda veerandaja ärakukkumine lubamatu.

Kaotus kaotuseks, aga sellist ärakukkumist nagu täna kolmandal veerandajal ei tohi me endale lubada, ükskõik kas mängus on midagi või ei. Täna oli üks eesmärk anda võrdselt mänguaega, sest teada oli alagrupi kaks edasiminejat. Aga see ei tohiks meid detsembri alguses nii rütmist välja siiski ajada. Senise hooaja halvim mäng tuli õnneks kohas, kus palju kaalul polnud. Suures pildis on tähtis see, et saime grupist teisena edasi ja nüüd tuleb keskenduda järgmistele vastastele.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki eest kogus enim punkte Evaldas Žabas, kelle arvele jäi üheksa punkti ja kolm lauapalli. Karolis Petrukonis oli parim lauavõitleja üheksa lauapalliga ning lisaks temalt ka kuus punkti.

Kolm meest said Južnõi Khimiku ridades kirja täpselt 13 punkti. Volodimir Koniyev sai lisaks 13 punktile kirja ka kaheksa lauapalli. Oma 13 punktist 10 viskas Matthew Shaw esimesel veerandil. Vitali Malchevskyi kogus oma 13 punkti kõigest 14 mänguminutiga.

TÜ/Rock läks FIBA Europe Cup L alagrupist teisena edasi. Vahegrupi mängudega alustatakse juba 16. detsembril Prantsusmaal Chalonis. Esimene kodumäng peetakse teisipäeval, 5. jaanuaril.

Aga detsembri esimese kodumängu peab TÜ/Rock juba sel laupäeval, 5. detsembril ja siis võõrustatakse Pärnu Sadama meeskonda. Pall pannakse mängu kell 17.00. Lisaks Alexela KML kohtumisele saab mängul kaasa elada ka Sportland Shootout viskevõistlusele poolajal ning kohal on ka Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad.

No Comments

Lisa kommentaar