TÜ/Rock lõpetas Alexela KML põhiturniiri võiduga

Tartu Ülikool/Rock pidas nädala teise mängu Valgas, kus põhiturniiri viimases mängus võideti Valga/Valka Maks&Mooritsat 92:76. Tanel Sokk tõi võitjate parimana 20 punkti ja andis neli korvisöötu. TÜ/Rockile tuleb veerandfinaalides vastu TTÜ meeskond.

Alles paar päeva tagasi Triobet BBL finaalmängu mänginud TÜ/Rock mängis Valgas oma hetke parimas koosseisus – vigastuste tõttu jäid mängust eemale Brian Harper ja Timo Eichfuss.

Valga spordihoones paarisaja inimese ees peetud kohtumises võtsid tartlased kiirelt juhtohjad enda kätte. Valga püsis üle seitsme minuti vaid kahe punkti peal ja Tanel Soku kaugvise tegi ligi kolm minutit enne esimese veerandi lõppu seisuks 14:2. Järgmise paari minutiga valgalased küll pisut kosusid, aga esimene veerand kindlalt TÜ/Rockile 20:9.

Teisel veerandil jõudis Valga/Valka Jekabs Rozitise kaugviske järel seitsme punkti kaugusele seisul 24:17 ja veel kolm minutit enne poolaega oldi maas vaid 28:32. Janar Taltsi ja Tanel Soku vedamisel hoidis TÜ/Rock aga kindlat vahet ja poolaja lõpuks juhiti taas soliidsemalt – 42:33.

Nii ohtlikult lähemale võõrustajad teisel poolajal enam ei jõudnud. Koondislaste Taltsi, Soku ja Tanel Kurbase korvidest suurendasid tartlased vahe kahekohaliseks ja veerandi keskel juhtis TÜ/Rock pärast Taltsi kaugviset 61:40. Kent-Kaarel Vene korv lõpetas kolmanda veerandi seisul 66:52.

Viimasel veerandil võttis skooritegemise teatepulga TÜ/Rockil üle Evaldas Žabas, kes sai platsil koos nooremate tartlastega mängida. Korralikult mängu kontrollides veeratati põhiturniiri viimane mäng lõpuni ja sireeni kõlades näitas tabloo 92:76 võitu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tahtis ta täna mänguaega anda kõigile.

Täna oli küllaltki pingevaba mäng. Eesmärk oli võita nagu ikka, aga et ka kõik saaksid mängida. Viimases mängus olid ka mõned ebaõnnestujad ja tahtsin, et ka nemad saaks mängutunnetuse taas kätte. Proovisin optimaalselt mänguaeg jagada ja ma arvan, et saime hakkama. Nüüd on selge, et play-offis tuleb meile vastu TTÜ. Oleme nende vastu korra ka sel hooajal komistanud, aga play-offis vanad seeriad ei loe.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Vaata peatreener Gert #Kullamäe mängujärgset kommentaari.

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 8. aprill 2016. a.

TÜ/Rocki mängujuht Tanel Sokk kogus meeskonna parimana 20 punkti ja andis neli korvisöötu. Võrdselt 18 punkti peale jäid Janar Talts ja Evaldas Žabas, Taltsile ka viis lauapalli ja kolm korvisöötu, Žabasele kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Tanel Kurbas lõpetas 10 punkti peal.

Valga/Valka parim oli Valmo Kriisa 17 punktiga. Martins Berkis lisas 15, Kristaps Kanbergs 14 ja Kristo Saage 11 punkti.

Sellest mängust sõltus ka TÜ/Rocki veerandfinaalivastane. Kui Valga oleks suutnud täna võidu võtta, siis oleks samad meeskonnad läinud ka play-offis vastamisi. Tänane tulemus tähendas aga seda, et TÜ/Rocki veerandfinaalivastaseks tuleb TTÜ, kes säilitas turniiritabelis seitsmenda koha.

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeriaga tehakse algust reedel, 15. aprillil Tartus, teine mäng teisipäeval, 19. aprillil Tallinnas ning kindlasti ka kolmas mäng neljapäeval, 21. aprillil Tartus. Vajadusel peetakse neljas mäng pühapäeval, 24. aprillil Tallinnas ja viies mäng teisipäeval, 26. aprillil taas Tartus.

Valga/Valka vs TÜ/Rock | 08.04.2016 | #AlexelaKML

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 8. aprill 2016. a.

0 kommentaari

Lisa kommentaar