TÜ/Rock liikus kindlalt Triobet BBL veerandfinaali

Tartu Ülikool/Rock mängis teist korda sel nädalal kasahhide Atõrau Barsõga ja kaalul oli pääs Triobet Balti liiga veerandfinaali. Esmaspäeval ette tehtud 28punktiline edu mängis rolli küll kohtumise alguses, aga kui tartlased said oma keskendumise paika, siis võeti kindel 99:74 võit. Kahe mängu kokkuvõttes liikus TÜ/Rock veerandfinaali skooriga 204:151. Tänase mängu parim oli Evaldas Žabas 21 punkti ja nelja lauapalliga.

Kohtumise esimene veerandaeg kulges külaliste taktikepi all. Esmaspäevaselt mängult puudunud ameeriklane Michael Burwell ja Ryan Cook hoidsid Barsõ meeskonda ees, samas kui TÜ/Rockil oli ilmselt tegemist mänguks keskendumisega. Esimene veerand Barsõle 28:22.

Mäng said tartlased korralikult käima alles teise veerandi keskel ning siis hoiti Barsõd pea viis minuti kuival, samas kui ise pöörati 31:38 kaotusseis 48:38 eduseisuks ehk tehti 17:0 spurt. Žabase arvele kanti neist punktidest üheksa.

Teisel poolajal enam tagasi ei vaadatud. Poolaja viie minuti jooksul hoiti Barsõ taas vaid kahe punkti peal ja veerandi keskel oli TÜ/Rock juba 66:42 juhtimas. Pingilt sekkus hästi ka vigastusest taastunud Kristen Meister ning tõi poole minutiga kaheksa punkti – kaks vabavisetest ja kuus kaugvisetest. Enne viimast neljandikku juhtis TÜ/Rock 78:50.

Kaheksandikfinaali viimased kümme minutit kujunesid seisu vormistamiseks. TÜ/Rockil said palju mänguaega ka viimastes mängudes end väga hästi näidanud nooremad mängijad ja mängu lõpetas pausi järel platsile naasnud Tanel Kurbase kaks kaugviset. Kohtumise lõppseis 99:74 ja kahe mängu kokkuvõttes 204:151.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul taheti täna vastane hoida madala skoori peal.

Tänases mängus oli ainult üks ülesanne – hoida vastane 65 punkti peal. Pärast esimest veerandaega tundus see ülesanne lootusetu, sest kaitsemäng lonkas korralikult, aga see on ka mängu ainus kriitika. Suure töö tegid poisid ära juba esmaspäeval ja täna oli pigem küsimus selles, kuidas mänguks kontsentreeruda. Aga lõppkokkuvõttes kindel edasipääs. Nüüd tuleb hakata valmistuma ilmselt Liepajaks ja see on juba hoopis teistsugune mäng. Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Ühtlaselt hästi mänginud TÜ/Rocki parim oli täna Evaldas Žabas 21 punkti, nelja lauapalli ja kolme korvisööduga. Janar Talts ja Brian Harper tõid võrdselt 12 punkti, eestlasele ka seitse ja ameeriklasele kuus lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Kristen Meister lõpetas 11 punkti peal.

Atõrau Barsõ vägesid juhtis Michael Burnwell 22 punkti ja üheksa lauapalliga. Mikhail Yevstingeev kogus 20 punkti ja viis lauapalli. Ryan Cooki arvele kogunes 15 punkti ja seitse lauapalli.

Triobet Balti liigas ootab TÜ/Rock nüüd veerandfinaalivastast paarist Rakvere Tarvas – Liepaja/Triobet. Läti meeskond võitis tänase avamängu 74:50 ja korduskohtumine on Liepajas 23. veebruaril.

Koduses Alexela KMLis mängib TÜ/Rock aga juba laupäeval ja siis on kell 17.00 Tallinnas Audentese spordihoones vastaseks TLÜ/Kalevi meeskond.

0 kommentaari

Lisa kommentaar