TÜ/Rock läks võõrsil finaale 2:1 juhtima

Alexela KML finaalseeria kolis pärast kahte Tartus mäng pealinna ning seeria kolmandas kohtumises võttis TÜ/Rock lõpuminutiteks kindla 77:66 võidu BC Kalev/Cramo üle ning asus seeriat 2:1 juhtima. Teist mängu järjest kerkis tartlaste parimaks Tanel Kurbas, sedakorda 19 punkti ja 10 lauapalliga.

Sarnaselt seeria teisele kohtumisele sai lahtiviske järel paremini minema Kalev/Cramo – paari minutiga olid nad ees 9:0. Seejärel ärkas aga ka TÜ/Rock ning kaugvisked Janar Taltsilt ja Joosep Toomelt tõid meeskonna mängu tagasi. Sünnipäeva tähistanud Karolis Petrukonise viimase sekundi korv viis veerandaja lõpuks TÜ/Rocki ette 18:17. Väga punktivaeseks kujunenud teise veerandaja keskel püsis TÜ/Rock viis minutit kuival. Erilist hoogu ei olnud ka Kalev/Cramo tegemistes ja nii püsis seis madala ja tasavägisena. Poolajavileks olid tartlased jäänud 30:31 taha.

Poolajapausil said kalevlased ilmselt juhised ajada mäng kiiremaks, sest teise poolaja algus kuulus taas neile – paari minutiga mindi peamiselt Scott Machado korvidest 38:33 ette. Tanel Kurbase viis järjestikkust punkti viigistasid aga seisu ja edasi läks taas tasavägine heitlus, kus kumbki meeskond ei suutnud paarist punktist suuremate edu sisse teha. Viimasele neljandikule mindigi 47:47 viigiseisult.

Kalev/Cramo läks viimasegi veerandaja alguses korraks eest, aga teisegi sünnipäevalapse Valmo Kriisa viis järjestikkust punkti ja kaugvise Janar Taltsilt tõid initsiatiivi tartlastele ning tegid seisuks 59:55. Machado pingutuste järel läksid võõrustajad veelkord 61:60 ette. Kaks minutit enne lõppu tegi aga Kurbase 2+1 ja Timo Eichfussi kaugvise alguse TÜ/Rocki 12:0 lõpuspurdile, millega mängu saatus lõplikult otsustati ja kolmas finaalmäng lõppes skooriga 77:66 TÜ/Rockile.

Mängu tipphetked

Alguses olime natuke pehmed ja unised, aga mida mäng edasi seda aktiivsemaks me läksime. Ja rünnakul õnnestumised tõmbasid meeskonna käima. Täna olid ka viskenumbrid juba päris viisakad ja nii on meie rünnak igas mõttes lõbusam. Proovisime maa-alaga mängurütmi muuta ja see ka õnnestus. Olime hammastega võidus kinni. Edasi püüame kindlaks jääda neile asjadele, mis senini edu toonud.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli finaalseeriaks justkui uue hingamise saanud Tanel Kurbas 19 punkti ja 10 lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek lisas 11 punkti ja neli lauapalli. Võrdselt 10 silma viskasid Tanel Sokk ja Janar Talts ning viimane oli ka üheksa lauapalliga lähedal juba harjumuseks kujunenud kaksikduublile.

Suure osa Kalev/Cramo punktide eest hoolitses mängujuht Scott Machado lõpetades mängu 25 punkti, nelja lauapalli ja nelja korvisööduga. Keith Benson toetas 10 punkti ja 12 lauapalliga.

TÜ/Rock juhib nelja võiduni peetavat finaalseeriat nüüd 2:1. Neljas mäng peetakse Tallinnas juba kolmapäeval, 20. mail ning viies mäng Tartus reedel, 22. mail. Vajadusel toimub kuues mäng taas Tallinnas ning seitsmes Tartus.

3. finaalmäng täispikkuses:

0 kommentaari

Lisa kommentaar