TÜ/Rock läks Tallinnas veerandfinaalseeriat 2:0 juhtima

Alexela KMLi veerandfinaalseerias Tartu Ülikool/Rocki ja TTÜ vahel peeti teine mäng Tallinnas. Võrdse avapoolaja järel panid tartlased teisel poolajal oma paremuse maksma ja TÜ/Rock võitis lõpuks kindlalt 100:82. Evaldas Žabas tõi edukaimana 25 punkti ja andis kuus korvisöötu.

TTÜ spordihoones paarisajapealise publiku ees haarasid tipikad alguses initsiatiivi. Oma liidrite Toomas Raadiku ja Kristjan Kitsingu peamiselt kaugvisetest juhiti veerandi keskel 18:9. Neljandiku teine pool kuulus aga TÜ/Rockile, kui punuti kokku 14:0 spurt ja Janar Talts tegi vabavisetega veerandaja lõppseisuks 28:21.

Teise perioodi alguses võis juba tunduda, et kohtumine läheb seeria esimese mängu rada, kus tartlased said kiiresti eest ära – vahe venis kahekohaliseks ja tartlastel oli kindlus käes. Suurepärases hoos olid aga duo Raadik-Kitsing, kes tõid kahepeale väga suure osa TTÜ punktidest. Nende vedamisel tuli TTÜ mängu tagasi ja poolajaks näitas tabloo 49:49 viiginumbreid, kusjuures Kitsingul oli koos juba 22 punkti (kolmesed 4/5) ja Raadikul 16 punkti.

Riietusruumis rõhutas TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe ilmselt kaitsemängu olulisust, sest teisel poolajal suutsid tartlased vastaseid märksa tihedamini suruda. 56:56 viigiseisult tegi TÜ/Rock 13:0 spurdi, milles pearolli mängisid Evaldas Žabas ja Tanel Kurbas. Gert Dorbeku kaugviske järel oli seis enne viimast neljandikku 77:61 TÜ/Rockile.

Viimane neljandik oli tartlaste poolt peamiselt Žabase ja Kurbase show, TTÜ poolel lisandus suuremate skoorijate sekka Rait-Riivo Laane. Aga jõudude vahekord püsis paigas ja teist mängu järjest sai TÜ/Rock kolmekohalise punktisumma. Evaldas Žabase vabavisete järel oli tablool lõppseisuks 100:82 ja TÜ/Rock läks sellega kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi teisel poolajal kaitse korda ja see tõi edu.

Esimesel poolajal olime natuke hädas nende pikkadega – Kitsing ja Raadik tabasid korvist kaugelt hästi ja jäime mingites olukordades nende vastu kaitses pehmeks. Aga teisel poolajal võtsime end kokku ja tegime kaitses korraliku töö kohe veerandi algusest peale. Saime hoo üles ja nemad jäid järjest enam hätta. Rünnakul liikus pall liikus hästi eriti ja kokkuvõttes oleme rahul, et juhime seeriat 2:0. Nüüd on kodumäng ees. Loodetavasti oleme kolmandas mängus ka tublid ja lõpetame seeria ära.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Evaldas Žabas sai 28 mänguminutiga kirja 25 punkti ja kuus korvisöötu. Tanel Kurbas lisas 18 punkti ja kuus lauapalli. Tanel Soku arvele jäi 17, Gert Dorbekule 13 ja Janar Taltsile 11 punkti. Tartlased võitsid lauavõitluse 34:21 ja andsid 16 korvisöötu TTÜ 12 vastu.

Üleplatsimees oli Kristjan Kitsing 26 punkti ja seitsme lauapalliga. Kiur Akenpärg kogus 18 punkti ja andis neli korvisöötu. Toomas Raadik lisas 17 ja Rait-Riivo Laane 14 punkti.

TÜ/Rockil on võimalus poolfinaalkoht kindlustada juba kahe päeva pärast kui TTÜ võetakse taas kodus vastu. Pall pannakse mängu neljapäeval, 21. aprillil kell 19.00.

Sama tabelipoole teises veerandfinaalis mängivad TLÜ/Kalev ja Pärnu Sadam. Kolmanda mängu järel juhib seda seeriat TLÜ/Kalev 2:1 – Pärnu tuli täna Tallinnas rongi alt välja ja võitis kolmanda mängu 85:83.

0 kommentaari

Lisa kommentaar