TÜ/Rock läks kodus poolfinaale juhtima

Tartu Ülikool/Rock näitas Rakvere Tarvaga peetava poolfinaalseeria kolmandas mängus senisest kindlamat tegutsemist ja võitis kohtumise 86:73. Tartlastest tegid kaksikduubli Janar Talts ja Joose Toome kogudes vastavalt 23 punkti ja 12 lauapalli ning 15 punkti ja 10 lauapalli.

Esimese veerandaja keskel juhtis rohkearvulise kodupubliku ees mänginud TÜ/Rock 19:11. Tarvas lõpetas veerandaja 6:0 spurdiga ja esimese kümne mänguminuti lõpus oli seis 19:17. Suurem vahe tuli mängu teise veerandaja keskel, kui TÜ/Rock teenis järjest vabaviskeid ning Janar Talts tabas neid eksimatult. Suuresti vabavisetest saadud punktidega lõppes poolaeg kodumeeskonna kasuks 42:30.

Erinevalt seeria varasematest mängudest ei lasknud TÜ/Rock kolmanda veerandaja alguses Tarvast lähemale, vaid suurendas ise vahe Tanel Soku kaugviske järel viie mänguminutiga 59:34. See oli ka suurim vahe mängus. Tarvas püsis pidevalt 15-20 punkti kaugusel ning et nende peamisel mootoril Brandis Raley-Rossil oli Gert Dorbek suutnud mängutuju ära võtta, siis kadus sellega ka mängust pinge. Kolmas veerandaeg lõppes seisul 63:46. Viimasel veerandajal vormistati mängu lõppskooriks 86:73 ning TÜ/Rock läks seeriat 2:1 juhtima.

Mängu parimad palad

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul suudeti kohtumine ära otsustada 30 minutiga. 

Neist kolmest mängust tuli tänane võit kõige paremini, teatud hetkedel sujus mäng hästi ja suutsime mängu ära otsustada 30 minutiga. Endiselt oleme hädas visketabavusega ja visked olid ka pisut tasakaalust väljas –kaugviskeid liiga palju. Samas mängisid nad palju maa-ala ja häid viskekohti tekkis palju. Rossi saime täna ka paremini kinni, eriti kui Dorbek teda kattis. Kindlasti tuleb teisipäeval raske mäng, aga meie eesmärk on Rakveres seeria lõpetada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Kaks TÜ/Rocki pikka – Janar Talts ja Joosep Toome – lõpetasid mängu kaksikduubliga. Taltsi arvele kogunes 23 punkti ja 12 lauapalli ning Toomele 15 punkti ja 10 lauapalli. Lisaks heale kaitsele viskas Gert Dorbek ka 11 punkti.

Brandis Raley-Rossi arvele kanti tihedast kaitsest hoolimata 24 punkti, millest suur osa oli visatud avaveerandajal või siis kui mäng juba tehtud oli. Kolm kaugviset tabanud Reinar Hallik kogus 17 punkti.

TÜ/Rocki 2:1 eduseisus poolfinaalseeria neljas mäng on Rakvere teisipäeval, 5. mail kell 19.00 Kui peaks vaja minema, siis viies mäng on juba järgmisel päeval ehk kolmapäeval, 6. mail Tartus.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar