TÜ/Rock kaotas Prienais ja mängib BBL pronksile

Tartu Ülikool/Rock mängis Balti liiga poolfinaalide teise kohtumise Leedus, kus esimese mängu kahepunktiline kaotus oleks finaali pääsuks tulnud vormistada vähemalt kolmepunktiliseks võiduks. Kahjuks ei suudetud pooliku koosseisuga seda teha ja vastu tuli võtta 71:82 kaotus. Vilmantas Dilys oli 20 punktiga TÜ/Rocki parim.

Prienai spordihoones mõnesaja silmapaari ees peetud kohtumist kontrollis kodumeeskond algusest peale. Ilma põhimängujuhi Augustas Peciukevicuse ning seljavigastuse tõttu pingile jäänud Tanel Kurbaseta ei suutnud tartlased kuidagi leida õiget mängurütmi ei rünnakul ega kaitses. Eelmise aasta finalist Prienai võitis avaveerandaja 25:14 ja suure osa mängust püsis vahe samas suurusjärgus. Esimesel poolajal aitasid TÜ/Rocki peamiselt kaugvisked ja Valmo Kriisa, kes kogus poolajaks parimana kaheksa punkti.

Poolaja pausi järel mängupilt oluliselt ei muutunud. Pidevalt kümnepunktilises kaotusseisus TÜ/Rock ei murdunud, aga oluliselt lähemale ka ei saadud. Kuigi vanameister Kriisa püüdis tõmmata teisi ka käima ja lõpuks saigi Vilmantas Dilys kodupinnal mängides oma mootori tööle, siis jäi sellest finaali pääsuks väheks ja vastu tuli võtta kindel 71:82 kaotus.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai otsustavaks esimene neljandik. 

Esimesel veerandajal ei olnud me nii valmis nagu sellistes mängudes olema peab. Tegime seitse pallikaotust ja sealt me tagasi ei saanud. Kui mängida poolfinaali otsustavat mängu Leedus leedu klubiga, siis seda ei saa lubada. Teisest küljest on seis jällegi raske – Kurbas ei mänginud ja Doronin ütles soojenduse ajal et ei saa kaasa teha. Sellised puudujäägid koosseisus hakkavad kõikide enesekindlust mõjutama. Aga nüüd keskendumne pronksimängudele ja medal on endiselt võimalik.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki resultatiivseim oli 20 punkti, kolme lauapalli ja kolme korvisööduga Vilmantas Dilys. Valmo Kriisa arvele jäi 14 ning Janar Taltsile 10 punkti. TÜ/Rock kaotas lauavõitluse 27:36 ning tabas 29st teele saadetud kaugviskest 11. TÜ/Rockil jäi lisaks eelpoolnimetatutele pingile ka Marek Doronin.

Kodumeeskonna Prienai aitasid finaali nelja mehe 15punktiline panus. Mindaugas Lukauskis kogus lisaks veel kaheksa lauapalli. Koos temaga said 15 punkti kirja ka Zygmantas Janavicus, Gintaras Kadziulis ja Valdas Cepukaitis.Viiendana jõudis kahekohalise skoorini Martynas Linkevicius.

TÜ/Rockil on nüüd ees ootamas Balti liiga pronksimängud ja kahe mängu kokkuvõttes parema leidmisega tehakse algust juba kodusaalis reedel, 11. aprillil kell 17.45 ja vastaseks on soomlaste Tampere Pyrintö.

No Comments

Lisa kommentaar