TÜ/Rock kaotas Leedus, aga jättis edasipääsuvariandi alles

Tartu Ülikool/Rock läks ajaloo jooksul viiendat korda Utenasse mängima sealse Juventusega ja viiendat korda tuli saalist kaotusega kodu poole asuda. 60:66 allajäämine jätab aga kahe mängu kokkuvõttes seisu kolme punktiga tartlaste kasuks. Gert Dorbek tõi parimana 18 punkti ja tabas seejuures kaugviskeid viiest neli.

TÜ/Rock mängis oma selle hooaja ühe parima esimese poolaja. Gert Dorbeku kolm järjestikkust kaugviset avaminutitel andis TÜ/Rockile hea mineku sisse ja avaveerandaeg võideti 19:9. Teisel veerandil püsisid tartlased eduseisus, aga puudujäägid oma laua kontrollimisel andsid võimaluse leedukatel üha lähemale tulla. Poolajapausiks oli TÜ/Rocki edu sulanud viiepunktiliseks seisul 35:30.

TÜ/Rocki korvialused jõud Janar Talts ja Karolis Petrukonis vedasid meeskonna kaitsemängu ja panid lõpuks kahepeale kümme kulpi. Paraku liikus meeskonna rünnakupilt langevas joones ning enne viimast neljandikku olid Juventuse mängijad oma ameeriklase Spencer Butterfieldi vedamisel jõudnud kahe punkti kaugusele ja TÜ/Rocki eduseisuks 47:45.

Viimasel neljandikul oli paar võtmemomenti, mis aitasid võõrustajatel initsiatiivi haarata. Veerandaja keskel suutis Butterfield hoolimata tartlaste heast kaitsest ühe pika rünnaku lõpetada viimase sekundi kaugviskega, mille järel oli seis 49:48 TÜ/Rockile. Paar hetke hiljem viis leedukate kogenud mängujuht Rolandas Alijevas Juventuse 2+1 korviga ette 50:49 ja kuigi vabavise läks mööda, siis jäi lauapall taas Juventusele ja Butterfield suurendas eduseisu veelgi. Edasi pääses Juventus viie-kuue punktiga ette. TÜ/Rocki jaoks muutus peaeesmärgiks see, et kaotusseis ei läheks üle üheksa punkti, sest just niipaljuga võideti Juventust kodus. Närviliste lõpuminutite järgi see miinimumeesmärk küll täideti, aga tabelisse tuleb siiski kirjutada 60:66 kaotus.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki parim oli 18 punktiga Gert Dorbek ning kaugvisked temalt viiest neli. Brian Harper lisas 12 punkti ja viis lauapalli. Evaldas Žabase arvele jäi 11 punkti, kolm lauapalli ja viis korvisöötu. Märkimist väärivad veel Janar Taltsi kuus ja Karolis Petrukonise neli viskeblokeeringut.

Utena Juventuse parim oli Spencer Butterfield 23 punkti ja kuue lauapalliga. Rolandas Alijevas lisas 14, Edgaras Zelionis 12 ja Egidijus Dimsa 11 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jäi pärast head esimest poolaega rünnak taas toppama.

Esimene poolaeg oli meie oma. Aga teisel poolajal surusid nad meid ikka ära. Lõpus hakkas ilmselt mängima ka psühholoogia ja punktide arvestus. Teisel poolajal jäi rünnak jälle toppama ja ei tulnud häid lahendusi. Väga raske on võita 60punkti mängudega. Pisut positiivne on see, et lõpuks saime selle punktide rehkendamise õigesti – kui kaotada, siis vähemalt alla üheksa punkti. See on olukord, kus kontrollime ikkagi ise olukorda ega pea lootma teistele.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Kaotus jätab edasipääsulootuse küll alles, aga selleks on vaja kindlasti kodune mäng ETHA Engomisega võita. „Kerget ei ole siin midagi. Kindlasti tuleb kodumäng raske, sest peame kindlasti võitma ja see paneb surve peale. Aga võtame voor korraga, esimesena kodumängu ja vaatame, mis seisus siis edasipääsu osas oleme,“ rääkis Kullamäe alagrupist edasipääsust.

TÜ/Rocki ääremängija Janar Taltsi sõnul ei saadud hoolimata heast kaitsest oma rünnakut käima.

Kaitses mängisime täna hästi, aga rünnakul ei saa palle korvi. Mingi vibra on sees ja võiks vähe lõbusamalt minna see rünnakupool. Oli ka ilusaid hetki, aga kindlasti saame paremaks teha oma asju. Sarjas on iga mäng oluline ja tuleb võtta mäng korraga. Pole mõtet hakata lugema tibusid pärast paari mängu, läheme igat mängu võitma ja nii ka järgmisel teisipäeval kodus.Janar Talts, TÜ/Rock ääremängija

TÜ/Rockil on nüüd FIBA Europe Cup L alagrupis kirjas kaks võitu ja kaks kaotust. Sama palju võite-kaotuseid on ka Utena Juventusel. Gruppi juhib Južnõi Khimik, kes täna alistas Küprosel ETHA Engomise 80:69.

Järgmise mängu peab TÜ/Rock juba sel reedel kui Valgas kohtutakse kell 19.00 sealse Maks&Mooritsa võistkonnaga.

Taas kodus mängib TÜ/Rock teisipäeval, 24. novembril ja siis võõrustatake euromängus Küprose ETHA Engomist. Pall pannakse TÜ Spordihoones mängu kell 19.00 ja kindlasti on vaja kõiki poolehoidjaid saali omasid toetama.

Utena Juventus vs TÜ/Rock | 18.11.2015 täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar