TÜ/Rock jäi võõrsil viimase veerandajaga alla TTÜle

Tartu Ülikool/Rock peab sel nädalal kaks koduse Alexela KML mängu. Neist esimest, võõrsil peetud mängu TTÜ vastu, kontrollisid tartlased kuni viimase veerandi keskpaigani, aga tipikate tugev lõpp tähendas TÜ/Rocki üllatuslikku 77:80 allajäämist. Evaldas Žabas kogus TÜ/Rocki parimana 23 punkti ja neli lauapalli.

TTÜ spordihoonesse kogunenud paarsada inimest ilmselt päris thrillerit ei osanud loota – TTÜ asub liigatabelis kaheksandal real ning TÜ/Rock kolmandal. Seda enam, et kümmekond päeva tagasi võitis TÜ/Rock pealinlasi kodus kindlalt 77:66.

Kohtumise avaveerand oli TÜ/Rocki poolel suuresti kahe mehe show – Janar Talts ja Evaldas Žabas viskasid meeskonna veerandaja 21st punktist 17 ning TÜ/Rock võitis avaveerandi 21:13.

Teisel veerandajal hoidis TTÜd mängus Kristjan Kitsing. Tema veerandajaga visatud kümme punkti ei lasknud tartlasi eest, kuigi Žabase vedamisel tartlased seda kangesti teha tahtsid. Poolajale viis meeskonnad TTÜ 5:0 minispurt, mille järel oli seis 38:35 TÜ/Rockile.

Kolmandal perioodi keskel alustas Karolis Petrukonise pealtpanek tartlaste peamiselt Tanel Kurbase ja Gert Dorbeku korvidest tehtud 12:2 spurti ja selle lõpuks juhtis TÜ/Rock 53:40. TTÜd see siiski ei murdnud ja veerandi viimaste minutitega tehti omakorda 7:2 minek ja enne viimast neljandikku oli TÜ/Rocki eduseis taas sulanud kuuele – 59:53.

Tanel Kurbase kaugvise tegi seitse ja pool minutit enne mängu lõppu seisuks 66:60, aga sellele vastas kaugviskega Kiur Akenpärg ning veel ühe lisas Rait-Riivo Laane ja seis oli viigis. Veel üks korv Kitsingult ja Laanelt ning neli minutit enne lõpuvilet juhtis TTÜ 70:66. Žabase korv ja Taltsi vabavisked viigistasid seisu ning minut hiljem viis Talts vabakaga TÜ/Rocki taas juhtima. Veel minut enne lõppu oli TÜ/Rockil kahepunktiline edu seisul 75:73, aga Laane kaugvise, sellele järgnenud Žabase ründeviga ja korv Toomas Raadikult mängisid trumbid aga TTÜle. Gert Dorbeku lähivise tõi tartlased minutilise mõttepausi järel 10 sekundit enne lõpuvilet küll punkti kaugusele, aga mänguvõiduks sellest ei piisanud. Viimase paari sekundiga oli Taltsil ka võimalus viia mäng lisaajale, aga vise ei tabanud ja TÜ/Rockil tuli mõru näoga tuli 77:80 kaotus vastu võtta.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei leitud täna oma mängu.

Au ja kiitus TTÜle. Teisel poolajal viskasid nad kaugelt üheteistkümnest seitse ja eriti viimase veerandaja tähtsate hetkede visked tapsid meid. Meie poolt vaadatuna muidugi kurb, et lasime mängu niimoodi kulgema, et neil võimalused tekkisid. Meil jagus täna ebakõla nii kaitsesse kui rünnakule. Kui teeme terves mängus ainult üheksa korvisöötu, siis näitab see selgelt rünnaku hambutust. See ei ole ilmselgelt meie mäng.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

34 mänguminutit rassinud Evaldas Žabase arvele kogunes 23 punkti ja neli lauapalli. Tanel Kurbas lisas 16 punkti ja viis lauapalli. Janar Talts oli 14 punkti ja kaheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile. TÜ/Rockil ei teinud täna haiguse tõttu kaasa Tanel Sokk ning hüppeliigese vigastust raviv Brian Harper.

Üleplatsimees oli aga 25 punkti ja kaheksa lauapalliga Kristjan Kitsing. Kolm kaugviset tabanud Kiur Akenpärg lisas 20 punkti. Rait-Riivo Laane kontosse kogunes 15 punkti ja üheksa korvisöötu ning Toomas Raadik viskas 14 punkti.

TÜ/Rockil on TTÜ vastu revanši võimalus juba 19. detsembril kui meeskonnad kohtuvad taas karikavõistluste poolfinaalis.
Sel laupäeval võõrustab TÜ/Rock aga Alexela KML mängus tabelis teist kohta hoidvat AVIS Raplat. Pall pannakse mängu kell 17.00 ning mängust teeb ülekande ka Delfi Sport ja TV6.

0 kommentaari

Lisa kommentaar