TÜ/Rock jäi finaalseerias 0:2 kaotusseisu

Tartu Ülikool/Rock näitas Alexela KML finaalseeria teises mängus märksa hingestatumat mängu kui esimeses kohtumises. Tasavägisena püsinud kohtumise keeras enda kasuks Kalev/Cramo alles viimasel minutil ja võitis mängu 71:69. Visketabavusega hädas olnud tartlaste parim oli Tanel Sokk 17 punktiga.

Saku Suurhallis kahe ja poole tuhande inimese ees peetud kohtumine andis juba korraliku finaalmängu mõõdu välja. Kalev/Cramo hoidis küll avaveerandil initsiatiivi ja võitis selle 22:18.

Teiselgi veerandajal kuulusid juhtohjad kalevlastele, kes suuresti tänu Rolands Freimanise korvidele hoidis kolme-nelja punktilist eduseisu. Enne poolajapausi läks TÜ/Rock kohtumist ka juhtima, aga Freimanise ja Gregor Arbeti korvid aitasid kalevlased poolajaks ette 41:40.

Teist poolaega kontrollisid aga pigem tartlased. Kohati väga head kaitset näidanud TÜ/Rockil tõid punkte nii Tanel Sokk kui ka Tanel Kurbas. Brian Harperi ainus kaugvise viis veerandi keskel tartlased juba viiega ette seisul 53:48. Selle vahega mindi ka viimasele neljandikule vastu, seisuks 57:52.

Kaheksa minutit enne mängu lõppu oli TÜ/Rock juba kaheksaga ees, aga siis tehtud pallikaotus ja sellele järgnenud kiire korv Mario Delašilt ning kohe otsa kaugvise Rolands Freimaniselt osutusid võtmemomentideks. Kuigi Tanel Kurbas vastas kohe kaugviskega, said kalevlased oma rütmi taas kätte ja hakkasid vahet vähendama. Žabase kaugvise viis tartlased taas kuuega ette, aga vabavisetel näitasid kindlust nii Rain Veideman kui Morris Curry. Arbeti kaugvise viigistas seisu kaks minutit enne lõppu. Viigis oli seis ka 35 sekundit enne lõpusireeni, ent Veidemani vabavisked viisid kalevlased 71:69 ette ja lõpulahendusest TÜ/Rock korvi enam ei saanud. Nii läks Kalev/Cramo finaalseeriat 2:0 juhtima ja TÜ/Rockil on ees ootamas otsustava tähtsusega kaks kodumängu.

Mängu lõpuminutid

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul näitas meeskond täna palju paremat mängu kui esimeses kohtumises.

Õige vähe jäi täna puudu, aga see oli hoopis teisest puust mäng kui esimene – kaitses oli pilt hoopis teine ja see agressiivsus, millega mehed täna mängisid, oli juba midagi muud. Ründelauas saime palle, kaitses olime aktiivsemad ja see oli väga hea. Lõpus jäi puudu mõnest üksikust tabavast viskest. Mäng näitas, et meil on variant Kalevit murda, eriti arvestades et kaks järgmist on kodus, kuhu tuleb loodetavasti ka palju toetajaid saali.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Gert Kullamäe intervjuu Delfile

TÜ/Rocki parim oli Tanel Sokk visates 17 punkti ja andes ühe korvisöödu. Võrdselt 13 punkti lisasid Tanel Kurbas ja Evaldas Žabas, Kurbasele ka seitse lauapalli. Meeskonna suurim lauavõitleja oli Janar Talts 10 lauapalliga, lisaks ka kuus punkti. Tartlased tegid lauavõitluses oluliselt sisukama esituse kui avamängus, aga selle eest tehti koguni 17 pallikaotust ning tabati kaugviskeid vaid 4/24.

Kalev/Cramo suurim skoorija oli Rolands Freimanis 16 punktiga. Gregor Arbet kogus 14 ja Shawn King 11 punkti, viimasele ka kaheksa lauapalli.

Alexela KML finaalseeria kaks järgmist mängu on Tartus ja seda järgmise nädala esmaspäeval ja kolmapäeval. Pall pannakse mõlemal päeval mängu kell 19.10. Selleks, et nelja võiduni peetav seeria veel ka Tallinna tagasi läheks, peab TÜ/Rock kodusaalis kindlasti võitma ja selleks on vaja iga rockisõbra toetust.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud