TÜ/Rock jäi AVIS Raplaga võõrsil taas hätta

Tartu Ülikool/Rock kohtus Alexela KML põhiturniiril kolmandat ja viimast korda AVIS Rapla meeskonnaga. Nagu ka sügisel Raplas peetud kohtumises, tuli tartlastel vastu võtta kindel kaotus, sedakorda numbritega 62:83. Mustal viskepäeval oli meeskonna parim Tanel Sokk 13 punktiga.

Rapla Sadolini spordihoonesse oli kohtumist vaatama kogunenud 850 inimest ja nende silme ees rullus lahti mäng, mida kodumeeskond kontrollis algusest peale. Skoori avas küll Janar Taltsi vise, aga peagi leidis TÜ/Rock end 6:14 kaotusseisus ja tundega, et see vanker hakkab viltu vedama. Veerandaja lõpuks tõi Brian Harper meeskonda küll lähemale, aga pärast esimest kümmet mänguminutit oli kaotusseis ikkagi 13:18.

Teist veerandaeg alustas kohe kaugvisete tulevärk – pooleteise minutiga tabati kahe meeskonna peale neli kaugviset. Veerandi keskel hakkas aga tartlaste kehv visketabavus suuremat rolli mängima ja Thomas van-der-Marsi vedamisel suurendas Rapla 16 peale. Tanel Soku hea tegutsemine enne poolajavilet andis TÜ/Rockile veel lootust ja pikale mõtlemispausile mindi TÜ/Rocki 38:48 kaotusseisus.

Riietusruumist tagasi tulles, püsis mäng küll mõne minuti tasavägine, aga tartlased oli kolmandal veerandil suures hädas korvide saamisega ja nii suurendas kodupubliku ees kindluse kätte saanud AVIS Rapla vahe juba üle 20 punkti. Enne viimast veerandit oli seis TÜ/Rocki poolt vaadates 44:64.

Viimasel veerandil oli jõudude vahekord juba paigas ja TÜ/Rock ei suutnud korralikku tagasitulekut kokku panna. Mängu lõpuvile kõlades näitas tabloo AVIS Rapla 83:62 paremust.

Gert Kullamäe mängujärgne kommentaar

TÜ/Rocki parimana kogus Tanel Sokk 13 punkti ja kolm lauapalli. Brian Harper oli üheksa punkti ja kümne lauapalliga lähedal kasikduublile. Tartlastel ei teinud kaasa Evaldas Žabas.

Üleplatsimees oli aga Thomas van-der-Mars 18 punkti ja 15 lauapalliga. Indrek Kajupank viskas 15, Sven Kaldre 14 ja Maurice Kemp 10 punkti.

Järgmisel nädalal jätkab TÜ/Rock mängudega Triobet Balti liigas ja ees on ootamas kahemänguline poolfinaalseeria Valmiera/Ordoga. Avamäng peetakse teisipäeval, 15. märtsil kell 18.30 Tartu Ülikooli spordihoones. Kahe mängu kokkuvõttes parim liigub edasi finaali ja see võistkond selgub Valmieras kolmapäeval, 23. märtsil.

0 kommentaari

Lisa kommentaar