TÜ/Rock ja Rakvere Tarvas pakkusid reedeõhtusse elamuse

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML topeltmängus Rakvere Tarvast. Kuigi virulased juhtisid korraks isegi 14 punktiga, läks mäng lisaajale ning vaid eestlastega mänginud tartlased võtsid lõpuks kindla 93:85 võidu. Janar Talts tõi meeskonna parimana 18 punkti ja 18 lauapalli.

Avaminutitel haaras initsiatiivi enda kätte Tarvas, kes ameeriklase Brandis Raley Rossi vedamisel veerandaja keskel 11:2 mängu juhtis. TÜ/Rockis kiirendas aga käiku Janar Talts ning tema kaugvise ja pealtpanek ning kaks kolmesed Sokult ja Kurbaselt viigistasid peagi seisu. TÜ/Rock võitis veerandaja 23:20.

Pool teisest veerandajast püsis mäng tasavägine, ent siis hakkas Tarvas oma liidri Rossi korvidest eest libisema ning pääses seitsmega ette. TÜ/Rocki poolel viskasid Talts ja Kriisa omakorda viis vastuseta punkti, aga poolajapausile viisid ikkagi kaks Tarva kaugviset, üks Stumbriselt ja teine Rossilt koos lõpusireeniga. Poolajaseis 46:38 Tarvale.

Pärast pikka pausi hoidis Tarvas eduseisu ning vahe püsis pikalt viie-kuue punkti peal. Veerandaja viimastel minutitel tegid külalised 10:2 spurdi ning enne viimast neljandikku paisus vahe esimest korda 11 punkti peale seisul 66:55.

Viimase neljandiku alguses venis vahe korraks isegi 14le punktile, aga sealt hakkas TÜ/Rock august välja ronima ja seda eelkõige oma mängujuhi Tanel Soku vedamisel. Veerandaja keskel tõi Sokk kaheksa punkti ning Taltsi vabaviske järel oli TÜ/Rock jõudnud kahe punkti kaugusele seisul 71:73. Punkti kaugusele pääsesid tartlased Soku 2+1 järel seisul 77:78. Et David Haughton tabas Tarva eest ühe vabaviske, siis oli Kriisal võimalus kahe vabaviskega mäng viigistada. Vanameister tabas ühe ja jättis veel otsad lahtiseks. Veel vabavise Tarva Umbraškolt ning normaalaja lõpulahenduseks jäi pall Gert Dorbeku kätte. Mees tabas läbimurde järel raske viske ning viigistas mängu seisul 80:80. Rossi viimase sekundi üritus korvi ei jõudnud ja ees ootas lisaaeg.

Lisaaja esimesed seitse punkt tõi Marek Doronin ja otsustas suuresti mängu saatuse. Eichfussi 2+1 viis TÜ/Rocki marulisel kodupubliku toetusel ette juba kümnega ning nii teenis vaid eestlastega mänginud TÜ/Rock tabelisse topeltvõidu tulemusega 93:85.

Kuus mängijat jõudsid TÜ/Rocki särgis kahekohalise punktisummani. Janar Talts sai hakkama väga uhke kaksikduubliga visates 18 punkti ja võttes18 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Tanel Kurbase arvele jäi 17 punkti ja viis lauapalli. Tanel Sokk tõi 14 punkti ning neist enamik neljanda veearndaja väga otsustavatel hetkedel. Lisaaja kangelaseks kerkinud Marek Doronin lõpetas 13 ning Gert Dorbek 11 punkti ja seitsme lauapalliga. Timo Eichfussi viskas 10 punkti.

Üleplatsimees oli aga väga head viskekätt näidanud Brandis Raley Ross 38 punkti ja kaheksa lauapalliga. Sten-Timmu Sokk lisas 11 punkti ja viis korvisöötu ning Mario Paiste ja Juris Umbrasko kumbki 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi lisaajale töövõiduga.

Kindlasti meie jaoks raske mäng kohe algusest. Täna jäi meestel alguses puudu värskusest – me ei suutnud nendega üks-üks kaitses sammu pidada ja Rossil oli uskumatu viskpäev. Lõpus oli see, et saime lisaajale, kõva meeskondlik töövõit.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rock mängis ilma kolme põhimeheta. Pikemat vigastust ravib Joosep Toome ja kuigi leedukad Augustas Peciukevicius ja Karolis Petrukonis olid mänguks üles antud, otsustati neid mitte kasutada. „Peciukeviciust ja Petrukonist ei tahtnud täna mängu panna, sest tahame kindlasti, et nad oleks teisipäeval euromängus rivis. Täna väänasid nii Kurbas kui Doronin ka pisut hüpekat ja Timo sai veelkord löögi haige põlve pihta. Selline on reaalne seis ja loodetavasti on teisipäeval kõik mehed jälle rivis.“

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kirjas 12 võitu ja viis kaotust ning see annab teise tabelipositisooni. Tarval on kuus võitu ja viis kaotust ning neljas koht.

Tartlasi ootab järgmisel nädalal ees tähtis EuroChallenge kodumäng, kus vastaseks on rumeenlaste Targu Rovinari Energia, kellele tartlased võõrsil kaotasid. Pall pannakse mängu teisipäeval, 2. detsembril kell 19.00.