TÜ/Rock ei jätnud Pärnule võimalustki

Tartu Ülikool/Rock jätkas oma võiduseeriat ja teenis kõikide sarjade peale 12. järjestikkuse võidu alistades suvepealinnas sealse KK Pärnu 105:68. Vanameister Valmo Kriisa kogus TÜ/Rocki parimana 19 punkti, viis korvisöötu ja viis lauapalli.

Pärnu spordihallis mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumist valitsesid tartlased algusest peale. Esimese veerandaja keskel tehti 12:0 spurt ning neljandiku lõpuks juhiti kohtumist 26:13. Teisel veerandajal hakkas Pärnu Zivojin Grubovici ja Rocki Korvpallikooli kasvandiku Brett Nõmme vedamisel jõudsalt vahet vähendama ning mõneks ajaks lõi see Rocki rütmi sassi. Pärnakad jõudsid neli minutit enne poolaja lõppu vahe vähendada kolmele punktile seisul 32:29, ent veerandaja lõpuks tegid tartlased 16:4 spurdi, mille lõpetas Vilmantas Dilys viimase sekundi korviga. Poolajaks juhtis Rock taas kindlalt 48:33.

Teist poolaega alustas TÜ/Rock järjekordse spurdiga ning pooleteise minutiga visati üheksa punkti pärnakate ühe vastu. Sellega oli nende vastupanu suures osas murtud ning tartlased hoidsid paarikümnepunktilist eduseisu. Eriti head minekut näitas vanameister Valmo Kriisa, kes oli ise resultatiivne ning jagas ka kaaslastele häid sööte. Kolmanda veerandaja lõpetas kaugviskega Vincent Simpson ning tabloo näitas tartlaste 77:52 eduseisu. Viimasel neljandikul võtsid skoorimise enda peale Vincent Simpson ja lõpuminutitel Timo Eichfuss ning TÜ/Rock teenis oma 13. Alexela KML võidu kindla 105:68 paremusega.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tegi meeskond hea emotsiooniga mängu. „Alustasime pisut tavapäratu koosseisuga, aga kõik, kes platsil käisid, tegid oma minutid korralikult ja hea enesetundega ära,“ sõnas Kullamäe. „Korra tekkis teisel veerandajal väike nõrkushetk, aga seda polnud kauaks ja saime veerandaja lõpuks taas käima. Pall liikus hästi ja 23 korvisöötu näitab, et meeskond tegutses ühtselt ja enesekindlalt.“

Rohkelt mänguaega saanud Valmo Kriisa viskas 34 mänguminutiga meeskonna parimana 19 punkti, andis viis korvisöötu ning võttis viis lauapalli. Timo Eichfuss ja Vincent Simpson kogusid võrdselt 18 punkti, Eichfussile ka tiimi parimana üheksa lauapalli. Augustas Peciukeviciuse arvele jäi 16, Tanel Kurbasele 14 ja Vilmantas Dilysele 12 punkti. Kurbas oli meeskonna parim söötja kuue korvisööduga.

Pärnu poolel kogus üleplatsimehena 20 punkti Rannar Raap. Kolm kaugviset tabanud Brett Nõmm kogus 13 punkti ja neli korvisöötu.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kirjas 13 võitu ja üks kaotus ning sellega hoitakse Kalev/Cramo järel liigatabelis teist kohta. KK Pärnul on kirjas kuus võitu ja kaheksa kaotust ning see annab neile viienda koha.

TÜ/Rockil on sel nädalal veel ees ootamas kaks karikamängu. Esmalt minnakse kodusaalis peetava finaalturniiri poolfinaalis vastamisi Rakvere Tarvaga ning seda laupäeval kell 20.15 pärast seda kui BC Kalev/Cramo ja KK Pärnu on selgitanud esimese finalisti. Karikavõistluste kohamängud peetakse pühapäeva õhtul. TÜ spordihoones peetava Final4 piletid on müügil Piletilevis.