TÜ/Rock alustas veerandfinaale kindla võiduga

Tartu Ülikool/Rock alustas Alexela KML veerandfinaalseeriat TLÜ/Kalevi vastu ning koduses avamängus teeniti kindel 90:63 võit. Janar Talts tõi 21 minutiga 18 punkti ja seitse lauapalli.

TÜ/Rock oli pealinlastest parem kõigil neljal veerandajal. Kuigi avaveerandaja keskel oli vahe minimaalne seisul 12:11, tegid tartlased 9:2 spurdi ning hakkasid vaikselt oma teed minema.

Teisel veerandajal võttis kalevlaste mängu enda peale Reimo Tamm ja mõnda aega tõi see ka edu – jõuti nelja punkti kaugusel. Ent taas lõpetas kodumeeskond veerandaja kindlalt 14:4 minekuga ja poolajaks näitas tabloo 40:27.

Tanel Soku kaheksa punkti kolmandal veerandajal aitasid TÜ/Rockil hea hoo üles võtta ning kolmanda veerandajaga tehti vahe juba üle 20 punkti ja suures osas oli mängu saatus otsustatud. 67:41 lõppenud veerandajaga sai hoo üles ka pingilt sekkunud Kristen Meister.

Viimaselgi veerandajal jätkati hea rütmiga. TLÜ/Kalevil hakkas lõpus rünnakuid individuaalselt lahendama Evgeny Belousov, aga et põhitagamehed Reimo Tamm ja Raido Roos olid pingil, siis olulist muutust see mängu ei toonud. Lõpuvile kõlades olid tablool TÜ/Rocki kindlat 90:63 võitu tähistavad numbrid.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli täna võimalus on rünnak paremini jooksma saada. 

Et meil on viimastes mängudes olnud korvide saamisega probleeme, siis lähtusime täna rohkem rünnakust – et saaks selle siin hooaja lõpufaasis paremini jooksma. See ka õnnestus: saime palju ründelauda, jagasime korvisööte ja hoidsime pallikaotused madalal. Lähinädalate ülesanne on meeskonda füüsiliselt vähe turgutada, vigased terveks ravida ja rünnak jooksma saada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Janar Talts tõi üleplatsimehena 18 punkti ja võttis seitse lauapalli. Tanel Soku arvele kogunes 16 punkti, kuus korvisöötu ja seitse lauapalli. Valmo Kriisa viskas 12 ning Kristen Meister 11 punkti. TÜ/Rockil ei teinud mängus kaasa vigastustest taastuvad Timo Eichfuss, Marek Doronin ja Gert Dorbek.

TLÜ/Kalevi edukaim oli tsenter Maduabum Chukwudiebere 13 punkti ja viie lauapalliga. Reimo Tamm lisas 12 punkti ja kolm korvisöötu. Samuti 12 punkti peale jäi Evgeny Belousov. Robertas Grabauskas tõi 10 punkti ja seitse lauapalli.

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng peetakse teisipäeval, 14. aprillil Tallinnas Kalevi spordihoones. Taas Tartusse tuleb seeria neljapäeval, 16. aprillil. Paari võitjat ootab poolfinaalis vastas Rakvere Tarva ja KK Pärnu veerandfinaalide võitja. Tarvas juhib seeriat 1:0.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1050597824967677.1073741867.287986177895516&type=1

No Comments

Lisa kommentaar