TÜ/Rock alustas poolfinaale veenva võiduga

Tartu Ülikool/Rock ja TLÜ/Kalev tegid algust Alexela KML poolfinaalseeriaga. Seeria võiduks vajalikest kolmest vajalikust võidust esimese sai kirja TÜ/Rock ja seda skooriga 87:56. Tartlaste parim oli Evaldas Žabas 19 punkti ja nelja korvisööduga.

Päikeselisel Volbriõhtul oli Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi 450 inimest, nende seas ka bussitäis TLÜ/Kalevi fänne. Ei tea, kas asi oli ilusas ilmas, laupäeva õhtus või ees ootavad Volbris, aga poolfinaalide kohta oli publikut harjumatult vähe. Aga loodetavasti toovad järgmised mängud rohkem rahvast saali.

Kuigi TÜ/Rock sai tänu Gert Dorbeku ja Tanel Soku kaugvisetele pakkudelt paremini minema, jäi mänguseis pikalt 9:8 peal seisma ja Marek Doronin kaugvise lõpetas neljaminutilise punktipõua. Avaveerandi lõpunumbrid 14:12 vajutas Tanel Kurbas korvi poolteist minutit enne veerandi lõppu.

Teisel veerandil läks mäng pisut lahtisemaks. Dorbeku korv alustas tartlaste 9:0 spurti, mille järel juhiti juba 28:15. Korraliku fänniarmee toetusel punusid aga TLÜ/Kalev leegionäerid Thomas Droney ja Dominykas Milka omakorda kokku 8:0 mineku ja Johnny Berhanemeskel lisas sinna veel kaugviske ja kalevlased olid tulnud kahe punkti kaugusele seisul 28:26. Poolaja lõpetasid aga korvidega Kurbas ja kaugvisked Taltsilt ning Dorbekult ja esimese mängupoole lõpuks juhtis TÜ/Rock 37:29. Kalevlaste senise hooaja üks ohtlikemaid mängijad Johnny Berhanemeskel oli poolajaks kogunud juba neli viga, neist viimase tehnilisena.

Teisel poolajal vajus mäng üha enam TÜ/Rocki poole. Kahe minutiga tehti 8:0 spurt ja eriti hea soone peale sai Evaldas Žabas. Halliku kaugvise viis tartlased juba 21ga ette seisul 52:31. Omalaadses spurtide võistluses tegid oma käigu kalevlased ja 10:0 minekuga jõuti skoorini 52:41. Kurbase teine pealtpanek lõpetas aga selle peo ja aitas TÜ/Rocki taas ree peale. Veerandi lõpuks juhtis kodumeeskond 63:47.

Viimase neljandiku alguses murti kalevlased lõplikult 8:3 minispurdiga, mille järel tabloo näitas numbreid 71:50 ja see võimaldas mänguaeg anda ka noorematele tartlastele. Noorte vahele jäeti skoori tegema ka Žabas, kes seda võimalust isukalt ära kasutas. Esimese poolfinaali lõppnumbrid 87:56 vormistas Kristen Meister vabavisetest.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tehti korralik esitus vastaste põhimeeste mahavõtmisel.

Kaitse poolelt kindlasti soliidne mäng. Just individuaalses plaanis saime hästi nende kõige ohtlikemate mängijatega hakkama. Rünnakul jooksis esimesel poolajal kinni, aga teisel saime rohkem jooksma, mängu lahtisemaks ja tabama ka. Igati väärt mäng ja lõpuks said kõik mängida ka. Nagu klassikud ütlevad, et selle pealt on hea edasi minna.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki parimana kogus Evaldas Žabas 26 mänguminutiga 19 punkti ja andis neli korvisöötu. Tanel Kurbas lõpetas 14 punkti ja kolme lauapalliga. Gert Dorbek lisas 12 silma. Kaksikduublile lähedal olid TÜ/Rocki pikad Janar Talts ja Karolis Petrukonis kogudes võrdselt 10 punkti ja vastavalt üheksa ja kaheksa lauapalli.

TLÜ/Kalevi parim oli lõpuks viie veaga pingile maandunud Johnny Berhanemeskel 19 punkti ja kolme lauapalliga. Rohkem mehi kalevlastel kahekohalise skoorini ei jõudnudki. Kõige kasulikumalt tegutses pealinlastel Thomas Droney visates kaheksa punkti ja andes viis korvisöötu.

Seeria teine kohtumine peetakse teisipäeval, 3. mail Tallinnas ja tagasi Tartusse tullakse reedel, 6. mail. Pall pannakse siis TÜ spordihoones mängu kell 19.10.

0 kommentaari

Lisa kommentaar