TÜ/Rock alustas play-offe kindla võiduga TTÜ üle

Tartu Ülikool/Rock alustas Alexela KML veerandfinaalseeriat TTÜ vastu kodus kindla 103:58 võiduga. Mängus, kus käe said valgeks kõik tartlased, skoorisid enim Janar Talts ja Tanel Kurbas võrdselt 16 punktiga ja seitsme lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones ligi 400pealise publiku ees peetud kohtumisse tegelikult suurt pinget ei tekkinudki. Karolis Petrukonis alustas kohe võimsa pealtpanekuga ja nelja minutiga tegi TÜ/Rock 12:4 spurdi. Peamiselt tänu tabavatele kaugvisetele püsis TTÜ veel viie-kuue punkti kaugusel. Avaveerand lõppes siiski TÜ/Rocki eduseisul 26:16.

Teise veerandi keskpaigus tuli suurem vahe sisse TÜ/Rocki 15:0 spurdiga. Esimese poolaja võitis TÜ/Rock 54:29 ja hea mängutunde olid kätte saanud kõik põhimängijad.

Teisel poolaja esimeste minutitega panid koondislased Talts-Sokk-Dorbek-Kurbas kokku 16:4 spurdi ja pärast Talti kahte järjestikkust kaugviset oli tablool seis 70:33. Kui eduseis paisus juba üle 30 punkti, hakkasid mänguaega saama ka nooremad mängijad ja TÜ/Rock juhtis enne viimast neljandikku 84:46.

Viimasel veerandil püsis jõudude vahekord enamvähem paigas, kuigi tartlastel said põhimehed juba puhkust. Sajanda punkti tõi tabloole Saimon Suti kaugvise ja lõppskoori 103:58 vormistas Tane Kurbas kaugviskega. Ilma Timo Eichfussi ja Brian Harperita mänginud TÜ/Rockil said käe valgeks kõik mängijad.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tõi edu hea mänguks valmisolek.

„Hea kontsentratsiooniga mäng oli kohe algusest peale ja kõik 40 minutit. Kõik, mis sai enne mängu kokku lepitud, toimis nii kaitses kui rünnakul. Täna oli palju positiivset – visketabavus, lauavõitlus ja üldine mängupilt. Ja oluline on ka see, et kõik jäid terveks. Aga ega väga taevasse ei tasu tõusta, sest see on alles seeria esimene võit ja teisipäeval hakkab mäng jälle null-nullist,“ sõnas Kullamäe.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parimatena kogusid võrdselt 16 punkti ja seitse lauapalli Tanel Kurbas ja Janar Talts. Evaldas Žabase arvele jäi 14 punkti ja viis korvisöötu. Karolis Petrukonis viskas 11 ja Tanel Sokk 10 punkti.

TTÜ eest skooris enim Kiur Akenpärg, kes lõpetas mängu 15 punkti ja viie korvisööduga. Kolm kaugviset tabanud Rait-Riivo Laane arvele jäi 13 punkti ja viis korvisöötu.

Võiduga asus TÜ/Rock kolme võiduni peetavat seeriat juhtima. Paari teine mäng on teisipäeval, 19. aprillil Tallinnas ja taas Tartus mängitakse neljapäeval, 21. aprillil.

TÜ/Rock vs TTÜ KK | 15.04.2016 | #AlexelaKML

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 15. aprill 2016. a.

0 kommentaari

Lisa kommentaar