TÜ/Rock alustas eurohooaega võiduga Juventuse üle

Tartu Ülikool/Rock alustas mänge FIBA Europe Cupil ning avakohtumises võõrustati leedukate Utena Juventust. Viigilise avapoolaja järel võttis TÜ/Rock ohjad enda kätte ja võitis mängu 81:72. Tanel Kurbas sai 18 punkti ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Külalised Leedust said avaminutitel oma mängu paremini käima ja veerandaja keskel juhtisid nad 10:4 ja paar minutit enne veerandaja lõppu ka 15:7. TÜ/Rocki leedukad asja aga nii ei jätnud ja Evaldas Žabase ja Karolis Petrukonise korvidest tehti veerandaja lõpuks vahet pisut tagasi. Avaneljandik Juventusele 19:13.

Suure osa teisest veerandistki mängis TÜ/Rock viie-kuue punktiga maas olles. Gert Dorbeku ja Tanel Kurbase vedamisel vähendati aga poolaja lõpuks vahe olematuks ja Tanel Soku korv viiski meeskonnad poolajale 34:34 viigiseisul.

Poolaja mõttepaus mõjus paremini kodumeeskonnale. Pisut üle tuhandepealise publiku ees tegid väga head mängu koondislased Kurbas ja Dorbek ja kolmanda veerandaja lõpuks oli initsiatiiv juba üle kaldunud TÜ/Rockile. Enne viimast neljandikku oli seis 51:49 tartlastele.

Viimasel veerandajal tegi TÜ/Rocki 7:1 spurt vahet juba soliidsemaks. Kuigi Juventuse ühe ohtlikeima, aga täna kahvatult tegutsenud Spencer Butterfieldi kaugvise tõi nad kuue peale, vastas kolmesega kohe Gert Dorbek ja vahe oli taas üheksa. Alati lõpuni mängivad leedukad said veel 16 sekundit enne lõppu vahe kuue peale, aga Kurbase ja Taltsi vabavisked ning viimaste sekundite edukas audilahendus tegid lõppskooriks TÜ/Rocki 81:72 võidu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki parimana kogus Tanel Kurbas 18 punkti, võttis 10 lauapalli ja andis neli korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek kogus 17 punkti. Karolis Petrukonise arvele jäi 11 punkti.

Utena Juventuse resultatiivseim oli Chavaughn Lewis 17 punkti, nelja lauapalli ja nelja korvisööduga. Endine rockimees Egidijus Dimsa arvele jäi 12 punkti ja kuus lauapalli. Edgaras Zelionis viskas 11 ning mängujuht Rolandas Alijevas 10 punkti ja andis seitse korvisöötu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi väärt võit.

Kindlasti väärt võit, ükskõik kui ilusasti või koledasti see tuli. Selles liigas ja eriti algfaasis loeb ainult võit, sest mänge on vähe ja iga punkt arvel. Hea meel, et pärast konarlikku algust saime lõpus turvalise edu ja ei läinud väga kangutamiseks.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Ääremängija Tanel Kurbase hinnangul suudeti avaveerandaja närvilisusest hästi üle saada.

Kokkuvõttes võib kindlasti mänguga rahule jääda, võitsime üheksaga ja see on kõige tähtsam. Esimesel veerandajal oli võibolla natuke närv sees, et esimene mäng ja panime korvi alt lihtsaid viskeid mööda. Õnneks järgmisel kolmel panime sisse ja saime võidu kätte. Saime teisel poolajal kaitses ka paremini hakkama ja lauda pisut paremini kätte.Tanel Kurbas, TÜ/Rock ääremängija

TÜ/Rock peab järgmise mängu reedel Tallinnas kui kell 19.00 astutakse Kalevi spordihallis vastu TLÜ/Kalevile. Järgmisel nädalal sõidab meeskond aga Küprosele, kus kohtutakse kolmapäeval, 4. novembril ETHA Engomisega.

No Comments

Lisa kommentaar