TÜ/Rock alustas euro vahegruppi võõrsil 67:76 kaotusega

Prantsusmaal Chalonis tehti algust FIBA Europe Cup R vahegrupi mängudega. Alagrupiturniiril vaid ühe kaotuse saanud Elan Chaloni vastu püsis TÜ/Rock mängus kuni viimase veerandi keskpaigani, mil külalised vahe sisse tegid ja mängu lõpuks pidid tartlased tunnistama 67:76 kaotust. 30 minutit mänginud Karolis Petrukonis tõi TÜ/Rocki parimana kaksikduubli 16 punkti ja 12 lauapalliga.

Algusest peale tasavägiselt kulgenud kohtumise avaveerandil püsis TÜ/Rocki mäng suuresti pikkade Janar Taltsi ja Karolis Petrukonise korvidel. Esimese kümne mänguminutiga tehti päris palju skoori ja Evaldas Žabase kaks vabaviset tegid lõppseisuks 22:24 tartlaste poolt vaadatuna.

Teisel veerandajal tõid TÜ/Rockile punkte pikkade sektsioon – kuus punkti Timo Eichfussilt ja seitse Petrukoniselt, sekka ka Taltsilt pealtpanek. Vaid Tanel Kurbas lisas ääremängijatelt skoori. Chalonil jagunes samas skooritegemine ühtlasemalt. Jõudude vahekord püsis samas siiski muutumatuna ning Petrukonise pealtpanek vähendas poolajaks TÜ/Rocki kaotusseisu taas kahele punktile seisul 40:42

Kolmanda veerandi keskel pääses Chalon oma liidri Jeremy Hazelli dirigeerimisel kuue punktiga ette seisul 53:47, ent Evaldas Žabase ja Gert Dorebku korvidest oli vahe peagi taas minimaalne. Veerandi lõpuks said prantslased Mathias Lessorti vabavisetest ette 57:54.

TÜ/Rockil libises mäng käest aga viimase veerandiga. Paari minuti jooksul leiti võõrustajate korvidele vastus ja vahe püsis nelja-viie punkti peal, aga siis lasti neil visata kuus vastuseta punkti ja vahe venis kümne peale. Taltsi ja Petrukonise korvidest saadi see küll veel nelja peale. Justin Brownlee kaugviskele vastas Talts küll veel korviga, aga kohe selle otsa tulnud John Robertsoni korv sundis tartlasi minutilisele mõttepausile, sest vahe oli taas seitsme peal. Minutilisest head lahendust ei tulnud ja Chaloni ääremängija Alex Bouteille korvi järel oli selge, et tuleb leppida kaotusega. Lõpuskooriks jäi 67:76.

Mängu tipphetked

Karolis Petrukonis sai kirja kaksikduubli 16 punkti ja 12 lauapalliga ning sinna juurde ka kaks korvisöötu. Janar Talts lisas 14 punkti, kaks lauapalli ja viis korvisöötu. Gert Dorbek panustas 11 punkti, kaks lauapalli ja kuus korvisöötu.

Elan Chaloni parim oli Jeremy Hazell kogudes 15 punkti ja kaks lauapalli. Mathias Lessort sai samuti maha kaksikduubliga visates 13 punkti ja võttes 12 lauda. John Robertson lisas 13 punkti ja seitse korvisöötu ning Devon Booker 10 punkti ja kuus lauapalli.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul on tulemuses omajagu pettumust, aga mäng pakkus ka positiivset. „Pettumus on ikka ja kurb, et kaotasime. Hoidsime hammastega mängust kinni ja tahtsime alustada vahegruppi võiduga, mis oleks edaspidiseks väga hea tunde andnud. Aga võtame siit ka positiivset kaasa – langesime võideldes ja usun siiralt, et seda vahet on võimalik kahe mängu kokkuvõttes kodus tagasi mängida,“ sõnas Kullamäe

„Kaitses poolel oli head rohkem kui halba– nad panevad stabiilselt üle 90 punkti mängus ja ses osas suutsime neid täna ohjeldada. Lauas tegid meile massi ja jõuga ära, aga poisid võitlesid ja püüdsid kõvasti. Rünnakul saime nende kaitsega hakkama ja leidsime päris head viskekohad. Kripeldama jäävad aga viskeprotsendid. Et selliseid häid tiime väljas võita, peab meil olema keskmisest parem viskepäev,“ analüüsis Kullamäe mängu.

„Petrukonis on ka varem näidanud, et ta saab tugevate karude vastu korvi all hästi hakkama ja täna õnnestus tal hästi. Hea, et Brian Harper ka oma kümme minutit ära tegi. Ise oleks ta kindlasti rohkem tahtnud, aga arvestades et ta pole meiega poolteist nädalat koos treeninud, siis ei tahtnud teda täna pikemalt kasutada,“ võttis Kullamäe pikkade tegevuse kokku.

TÜ/Rock jätkab FIBA Europe Cup mängudega nüüd kodus kui kolmapäeval, 6. jaanuaril võõrustatakse FoxTown Cantu meeskonda Itaaliast. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00.

Enne jõule selgitatakse aga Kuressaares selle hooaja Eesti karikavõitja. TÜ/Rock peab oma poolfinaali laupäeval, 19. detsembril kell 18.00 TTÜ KKga. Kohamäng on pühapäeval.

0 kommentaari

Lisa kommentaar