TÜ/Rock alustas Balti liigat võidukalt

Tartu Ülikool/Rock alustas mänge Triobet Balti liiga playoffides. Kaheksandikfinaali vastane on Kasahstani klubi Atõrau Barsõ, kellega peetakse järjestikku kaks kodumängu. Neist esimese võitis üheksa mehega mänginud TÜ/Rock kindlalt 105:77. Brian Harper kogus parimana 24 punkti ja viis lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud pooltuhat korvpallisõpra nägid kodumeeskonna poolt küllaltki kindlat esitust. Üheksakesi mängule tulnud ja peatreener Gert Kullamäe haigestumise tõttu Toomas Kandimaa juhendatud TÜ/Rock haaras edu juba avaminutitel ja suurendas terve mängu jooksul ühtlaselt vahet. Veerandaja keskel oli tartlaste edu 13:5 ning Evaldas Žabase viimase sekundi korv lõpetas avaveerandi TÜ/Rocki 24:12 eduseisu.

15punktiline eduseis püsis kuni neljandiku keskpaigani ning siis hakkas TÜ/Rock Gert Dorbeku ja Tanel Soku korvidest veelgi eest libisema ja poolaja lõpuks olid tartlased ees juba 53:33.

Mängu teine pool kulges esimesega samas taktis. Pidevalt üle 20punktilist eduseisu nautinud TÜ/Rock kontrollis kohtumist täielikult. Veerandi lõpetas Saimon Suti efektne viimase sekundi korv, mille söödu andis Timo Eichfuss korralikus superbowli võtmes väljaku teise otsa audist. Ilukorvi järel oli seis tablool 78:55.

Viimase veerandiga vormistas TÜ/Rock kaheksandikfinaalseeria avamängu võiduks 105:77 ning seega on nüüd korduskohtumiseks ees 28punktiline edu. Paari parem selgub kahe mängu kokkuvõttes ja järgmises ringis tuleb vastu paari Liepaja/Triobet – Rakvere Tarvas võitja.

Mängu tipphetked

Ajutiselt TÜ/Rocki peatreeneri kohuseid täitnud Toomas Kandimaa sõnul oodati isegi mõneti suuremat vastupanu.

Vaadanud ära nende viimased kaks mängu, milles nad võitsid kaks korda Astanad, siis olin valmis selleks, et tuleb kõvem andmine. Aga neil ei olnud vist kõik mehed rivis ja me olime nende vastu hästi valmis. Teisel poolajal kadus pisut küll kaitse poolel keskendumine ära ja lasime neil mõned lihtsad korvid saada. Seeria poolaeg on aga +28 ja nüüd tuleb kolmapäeval ka teine pool korralikult ära mängida.Toomas Kandimaa, TÜ/Rock treener

TÜ/Rocki eest said käe valgeks kõik mängule üles antud üheksa mängijat. Parimana kogus Brian Harper 24 punkti ja viis lauapalli, seejuures tabas ameeriklane 14st vabaviskest 13. Kuus kaugviset kümnest katsest tabanud Gert Dorbek lõpetas mängu 20 punkti, kuue lauapalli ja viie korvisööduga. 10 punkti ja 13 lauapalliga sai kaksikduubli kirja Janar Talts. Kent-Kaarel Vene ja Timo Eichfuss kogusid 12, Tanel Sokk 11 punkti. Sokule ka viis korvisöötu. Meeskonna suurim söötja oli aga Evaldas Žabas kaheksa korvisööduga, kogu meeskonna peale kogunes 28 resultatiivset söötu.

Atõrau Barsõ parim oli 23 punktiga venelane Mikhail Yevstigneev. Ryan Cook lisas 19 punkti, seitse lauapalli ja viis korvisöötu. Dmitiy Gavrilov viskas 15 punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

TÜ/Rock peab Barsõga korduskohtumise juba kahe päeva pärast, kolmapäeval 10. jaanuaril kell 19.00. Nädala lõpus ootab meeskonda välismäng TLÜ/Kaleviga Tallinnas Audentese spordihallis. Pall pannakse mängu laupäeval, 13. veebruaril kell 17.00.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar