TÜ/Rock alistas vigastustest hoolimata TTÜ kindlalt 92:57

Tartu Ülikool/Rocki meeskonnast on viimase nädalaga üle käinud korralik vigastustelaine. Nii tõmbaski TTÜ vastu mängus särgi selga ka korvpallikoolist täienduseks võetud noored. Sellegipoolest võttis TÜ/Rock kindla 92:57 võidu ja käe said valgeks kõik 10 kaasas olnud meest. Gert Dorbek oli meeskonna parim 19 punktiga.

TTÜ spordihoones paarisaja pealtvaataja ees peetud kohtumine hakkas kohe algusest peale kulgema tartlaste taktikepi järgi. Paari minutiga tehtud 10:0 spurt lükkas meeskonnale hea hoo sisse ja veerandaja keskel juhiti juba 14:3. Miinuspoolele tuli kanda see, et TÜ/Rocki laatsaretiga liitus ka Marek Doronin, kes juba teisel minutil korvi järel õnnetult kaasmängija jajale maandus ja esmapilgul päris korralikult hüppeliigest vigastas. Meeskond pani aga hea hooga edasi ja avaveerandi lõpuks juhiti juba 23:11.

Teisel veerandil murti tipikate vastupanu lõplikult. Alustati taas vastuseta korvidega – seekord 7:0 ja peagi olid edunumbrid juba 30:11. Rünnakute põhiraskus oli suviste koondislaste Dorbeku, Tanel Soku, Janar Taltsi ja Timo Eichfussi õlul. Veerandaeg lõpetati 12:2 minekuga ja poolajavileks oli seis 52:22.

Poolajapausil said Rait Käbini hoolealused end ka pisut koguda ja kolmandal veerandil näitasid meeskonnad võrdsemat mängu. Oma osa oli selles kindlasti ka asjaolul, et TÜ/Rockil hakkasid põhimehed puhkust saama ning minuteid kogunes ka noorematele. Tartlaste edu püsis pidevalt üle 30 punkti. TTÜ lõpetas kolmanda veerandi 6:1 minispurdiga ja enne viimast nejandikku oli seis 73:45.

Viimasel veerandil said käe valgeks ka noormängijad Märt Rosenthal ja Robin Kivi ning TÜ/Rock võttis hoolimata oma õhukesest koosseisust väga korraliku 92:57 võidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul laabus täna mäng väga hästi.

See oli tõeline meeskonna võit. Täna sujus mäng väga hästi, vanemad mehed olid hingega asja kallal ja noored sulandusid ks hästi mängu. Sisuliselt esimese poolajaga otsustasime mängu ära. Tõrvatilgaks on muidugi Marek Doronini vigastus ja eks näis, kauaks ta peab platsile eemale jääma.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Pisut üle 29 minuti väljakul rassinud Gert Dorbek tabas kolm kaugviset ja lõpetas mängu 19 punktiga. Karolis Petrukonis sai 16 punkti ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli. Samuti 16 punkti kogunes Timo Eichfussi arvele, lisaks ka seitse lauapalli. Tanel Sokk viskas 14 punkti. TÜ/Rockil ei teinud kaasa vigastusi ravivad Evaldas Žabas, Brian Harper, Tanel Kurbas ja Kristen Meister.

TTÜ KK parim oli Toomas Raadik 16 punktiga. Rait-Riivo Laane sai viie punkti kõrvale kirja ka märkimisväärsed seitse korvisöötu.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML tabelis kirjas 18 võitu ja kolm kaotust ning tabelis annab see Kalev/Cramo järel teise koha. TTÜ on kuue võidu ja 11 kaotusega kuues.

TÜ/Rock jätkab järgmisel nädalal FIBA Europe Cup mängudega ning kolmapäeval 27. jaanuaril mängitakse Cantus sealse Foxtown Cantu võistkonnaga. Nädala lõpetab aga kodune maiuspala kui Saku Suurhallis lähevad laupäeval, 30. jaanuaril kokku TÜ/Rock ja Kalev/Cramo.

No Comments

Lisa kommentaar