TÜ/Rock alistas Valmiera ka võõrsil ja pääses BBL finaali

Tartu Ülikool/Rock pidas nädalase vahe järel Triobet Balti liiga teise poolfinaalkohtumise Valmiera/Ordoga. Kodumängust kaasa võetud neljapunktiline edu suurendati Valmieras veelgi. TÜ/Rock võitis teise poolfinaalmängu 75:68 ja kogu seeria 143:132. Meeskonna parimana tõi Evaldas Žabas 18 punkti ja andis neli korvisöötu.

Valmiera olümpiakeskuse täismaja ehk paari tuhande inimese ees peetud kohtumise juhtnuppu hoidis TÜ/Rock enda käes praktiliselt kogu mängu. Punkt-punkti mängus kulgenud avaveerandi lõpuks käristasid tartlased pingilt sekkunud Evaldas Žabase vedamisel vahe neljale ja seisuks 22:18.

Teisel neljandikul näitas TÜ/Rock oma parimat mängu – meeskondliku tegutsemisega suurendati veerandaja viimaste minutitega vahe kahekohaliseks ja korve saadi nii lähedalt kui kaugelt. Eriti heas hoos olid tagamängijad Žabas, Tanel Sokk ja Gert Dorbek. Poolajale said tartlased 47:35 eduseisus.

Teine poolaeg algas aga õudusunenäona. Valmiera/Ordo oli riietusruumis oma kaitseplaani paika saanud ja ka rünnakul leiti oma õige käik üles. TÜ/Rock püsis üle viie minuti kuival ja võõrustajad vähendasid jõudsalt vahet. TÜ/Rocki mängijad äraksid oma unest õnneks veel viimasel hetkel üles ja 47:46 eduseisus saadi taas Evaldas Žabase abiga oma rünnak taas käima ja raskest seisust üle. Veerandaja viimaste minutitega saadi mäng taas oma kontrolli alla ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad tartlaste 58:52 eduseisus.

Nagu võiski oodata, siis Valmiera/Ordo mängijad sellega oma jonni ei jätnud ja ekskalevlase Armands Škele vedamisel püsiti varmalt tartlastel kannul ja paaril korral pääseti ka punktiga ette. Veel kolm minutit enne mängu lõppu viigistas Martins Laksa kaugvise seisu 65:65 peal, aga hetk hiljem viis Tanel Kurbas tartlased taas kolmega ette. Tanel Soku ja Evaldas Žabase kindel tegutsemine lõpuminutitel tähendas juba seda, et TÜ/Rock suurendas oma edu veelgi ja liikus esimese Eesti klubina Balti liiga finaali 75:68 mänguvõidu ja kokkuvõttes 11punktilise eduga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe tänas kõiki Valmierasse kohale sõitnud toetajaid.

Kindlasti õnnitlused klubile ja kogu Eesti korvpallirahvale. See on tubli saavutus, et esimest korda on Eesti korvpall esindatud Balti liiga finaalis. Esimese poolaja mängisime väga hästi. Kolmanda veerandi alguse pikk mõõn jääb tänase mängu ainukeseks negatiivseks varjundiks. Kahju, et see tekkis, aga hea et me lõpuni ära vajunud ja me ei lasknud neid ette. Lõpus saime tähtsad visked sisse ja lõpus dikteerisime mängu. Kokkuvõttes oli tänase mängu eesmärk edasi pääseda ja nüüd saime veel kahe võiduga – kokkuvõttes väga kõvad mängud. Kindlasti tahame tänada kogu meeskonna poolt neid inimesi, kes Valmierasse kaasa tulid. Me oleme siin aastaid mänginud ja sellist atmosfääri nagu täna, pole siin enne näinud. Loodetavasti said hea kõik hea elamuse.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki vägesid vedasid mängujuhid. Evaldas Žabas kogus parimana 18 punkti ja neli korvisöötu. Tanel Sokk lisas 17 punkti ja samuti neli söötu. Gert Dorbek lisas 11 punkti ja kuus lauapalli.

Valmiera/Ordo resultatiivseim oli Armands Škele 21 punkti ja kolme korvisööduga. Tema vend Aigars Škele lisas 12 ja Martins Laksa 11 punkti.

TÜ/Rocki finaalivastane on nüüd kahe viimase hooaja Balti liiga võitja Šiauliai, kes alistas oma poolfinaalseerias Panevežyse Lietkabelise. Finaalseeriaga tehakse algust juba järgmisel nädalal Tartus.

Poisid ja tüdrukud – me oleme #TriobetBBL finaalis!Valmiera/ORDO alistati võõrsil 75:68 ja kokkuvõttes 143:132 eduga…

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 23. märts 2016. a.