TÜ/Rock alistas TTÜ korraliku viimase veerandajaga

Tartu Ülikool/Rocki võistkond pidas oma teise G4S KML kohtumise pühapäeva õhtul TTÜ korvpallimeeskonna vastu. Tasavägiselt kulgenud kohtumises pani TÜ/Rock oma paremuse maksma viimasel veerandajal ja võitis lõpuks kohtumise 77:67. Egidijus Dimsa kogus 15 punkti ja seitse lauapalli.

TTÜ spordihoonesse kogunes kohtumist vaatama üle mõnesaja inimese. Võiduka avaveerandaja ja ka korraliku teise neljandiku algusega oli TÜ/Rock suutnud mängu 24:14 juhtima minna, aga seejärel jäädi liialt lootma kaugvisetele ja võõras saalis need enam sisse ei läinud. Lühikese ajaga tegi TTÜ 11:0 spurdi ja mäng oli taas tasavägine. Poolaja viimaste minutitega suutsid Tanel Kurbas ja Justin Ingram TÜ/Rocki siiski ette viia ja pikale pausile mindi tartlaste 32:28 eduseisus.

Teisel poolajal hoidis TÜ/Rock mänguohje enda käes peamiselt tänu Timo Eichfussi edukale tegutsemisele – veerandaja keskel viis tema korv tartlased 40:32 ette. Tehnikatudengid lülitasid aga sisse aktiivsema käigu ja hakkasid mängima teravamalt, mida TÜ/Rocki mängijad suutsid vaid vigadega takistada. Kiur Akenpärgi kaks vabaviset ja viis järjestikkust punkti Erik Keeduselt tõid TTÜ taas mängu tagasi ning veerandaja viimastel minutitel läks kodumeeskond mängu juhtimagi. Alles Tanel Kurbase kaugvise paar sekundit enne veerandaja lõppu seadis tabloole 54:54 viiginumbrid.

Viimasel veerandajal tihendas TÜ/Rock aga oluliselt kaitset ja sundis TTÜ mängijad korduvatele pallikaotustele – neid kogunes mõne minutiga viis tükki ja kaugvisked Eichfussilt ja Kristo Saagelt viisid TÜ/Rocki turvalisemasse eduseisu. Veerandaja keskel võttis rünnakulahendusi enda peale Egidijus Dimsa ja see tõi ka edu. Silver Leppiku kaks kaugviset mängu päris viimastel minutitel kindlustasid TÜ/Rockile 77:67 võidu.

Egidijus Dimsa arvele kanti 15 punkti ja seitse lauapalli. Kolm meest – Justin Ingram, Kristo Saage ja Timo Eichfuss – kogusid võrdselt 14 punkti, Ingramile ka kaheksa korvisöötu. TÜ/Rocki ei teinud kaasa vigastusest taastuvad Marek Doronin ja Rain Veideman. Lisaks ei mänginud täna Joosep Toome, kes reedesest Tarva mängus ka põlvele pisut liiga tegi.

Erik Keedus oli TTÜ parim 16 punkti, kaheksa lauapalli ja kuue korvisööduga. Kiur Akenpärg ja Andrew Arnold panustasid võrdselt 14 punkti ja Kristjan Makke arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul eksiti liiga palju lihtsates olukordades. „Liiga palju oli krobelisust ja eksisime palju lihtsates olukordades,“ ütles Kullamäe. „Aga neljandal veerandajal saime kaitse pidama ja kokkuvõttes on tähtis, et võitsime. Ülehomme on juba uus mäng Valgas ja ega siin lihtsamaks midagi ei lähe.“

TÜ/Rockile oli see teiseks võiduks G4S KMLis. Järgmise G4S meistriliiga mängu peab TÜ/Rock Pärnus 21. oktoobril. Enne seda on tartlastel aga kaks BBLi mängu – teisipäeval, 16. oktoobril sõidetakse Valgasse ja reedel, 19. oktoobril võõrustatakse kell 19.00 Jelgavat.

TÜ/Rock vs TTÜ – 77:67
Veerandajad – 15:9, 17:19, 22:26, 23:13
1P – 10/14 (71%) vs 17/23 (74%)
2P – 20/36 (56%) vs 22/44 (50%)
3P – 9/29 (31%) vs 2/11 (18%)
Lauapallid (ründelaud) – 30 (6) vs 34 (7)
Pallikaotused – 10 vs 16
Vaheltlõiked –11 vs 6
Korvisöödud – 12 vs 10

0 kommentaari

Lisa kommentaar