TÜ/Rock alistas Liepaja ka võõrsil ja liikus kindlalt BBL poolfinaali

Tartu Ülikool/Rock pidas oma Triobet Balti liiga neljanda mängu võõrsil kui veerandfinaalseeria teises kohtumises mindi külla Liepaja/Triobetile. Kodumängust kaasa võetud 27punktiline edu ei seganud meeste keskendumist ja ka korduskohtumises võeti 80:76 võit, mis tähendas, et poolfinaali sammuti 173:142 võiduga. Teise kohtumise parimana viskas Evaldas Žabas 17 punkti ja andis kuus korvisöötu.

TÜ/Rock sõitis Läti sadamalinna kümne mehega – koju jäid esiliigat mängima Kristen Meister ja Saimon Sutt. Mängupäeval selgus, et läbi tuleb ajada ka ilma Tanel Kurbaseta, sest mees oli reisil haigeks jäänud. Kokkuvõttes ei olnud lühemast pingist või avamängu suurest eduseisust probleemi ja mehed suutsid ka korduskohtumiseks ennast hästi kokku võtta.

Avapoolajal püsis mängupilt võrdsena. Liepajal alustas kohe hästi nende leegionär David Hicks, kes juba mõne minutiga ajas kahekohalise skoori kokku. TÜ/Rock vastas aga ühtlase mänguga, mille mootoriks oli Tanel Sokk. Avaveerandil said skoori teha kuus meest ja veerand lõppes TÜ/Rocki 23:22 eduseisus.

Teisel veerandil hoidis suurt vahet tagasi teha üritanud Liepaja initsiatiivi ja nelja-viie punktilist edu. Tartlasi vaevasid pallikaotused, aga seda kompenseeriti hea visketabavusega. Gert Dorbeku kaugvise viigistas veerandi keskel taas seisu. Vastastikku korve vahetades jõuti poolajavileni, mille kõlades näitas tabloo Liepaja 44:42 eduseisu.

Poolajapausil ei suutnud võõrustajad oma mängupilti eriti muuta ja TÜ/Rock haaras veerandi keskel 13:3 minispurdiga 58:49 edu. Veerandi lõpuks suutsid lätlased Toms Leimanise korvidest seisu pisut küll tagasi mängida, aga TÜ/Rock juhtis enne viimast neljandikku 61:56.

Neljanda veerandi algusega mängis küll edasipääsulootuseid vaikselt kaotanud Liepaja veel mänguvõidu nimel. Paari minutiga viigistati seis ja veel neli minuti enne kohtumise lõppu oli tablool 67:67. Lõpuminutitel hoidsid tartlased aga kontrolli enda käes ja Evaldas Žabase vabavisked kindlustasid mängu võidu skooriga 80:76. Kahe mängu kokkuvõttes võitis TÜ/Rock 173:142 ja liikus edasi poolfinaali, kus tuleb vastaseks paari Valmiera/Ordo – Pasvalys Pieno Zvaigzdes võitja.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tehti suur töö juba kodus ära.

Mehed tegid kodus hea töö ära. Täna pidime seisu kontrollima ja saime sellega hästi hakkama. Seadsime tänaseks kaks eesmärki – saada edasi ja võita mäng. Need me ka täitsime. Kahju, et Kurbas pidi haigevoodis kõrvale jääma, aga loodetavasti on ta Rapla vastu juba mängus. Meie 20 korvisöötu näitab, et pall liikus hästi ja viskasime täna väljast ka päris hästi. Üldjoontes tuli see mäng ära mängida ja kodune hea töö jättis tänase mängu pigem vormistamiseks.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Peatreener Gert Kullamäe tegi vanal sōbral selja prügiseks!

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 8. märts 2016. a.

Võimaliku poolfinaalivastase kohalt hindas Kullamäe paremaks Valmiera võimalusi. „Poolfinaalis ma arvan, et tuleb Valmieraga kokku minna. Nad on hea koosseisu kokku saanud ja vabalt võib olla praegu top meeskond Lätis. Nendest mängudest tulevad kindlasti kõvad lahingud,“ hindas Kullamäe võimalikku poolfinaalivastast.

Reinari muljed peale vøitu!

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 8. märts 2016. a.

TÜ/Rocki eest kogus parimana 17 punkti ja kuus korvisöötu Evaldas Žabas. Janar Talts oli 14 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile. Lisaks temalt ka viis korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Gert Dorbek viskas 13 ning mängu hästi käima vedanud Tanel Sokk 12 punkti ja andis viis korvisöötu.

Üleplatsimees oli David Hicks 23 punkti ja kuue lauapalliga. Kristopher Richard lisas 18 punkti ja neli korvisöötu. Toms Leimanis viskas 14 punkti.

TÜ/Rocki poolfinaalvastane selgub homme õhtul kui Valmiera/Ordo ja Pieno Zvaigzdes peavad kordusmängu Valmieras. Lätlastel on seejuures kasutada avamängust saadud kümnepunktiline edu. Poolfinaalseeriaga tehakse algust juba järgmisel nädalal.

Enne seda peab TÜ/Rock aga sel laupäeval ka Alexela KML kohtumise kui külla sõidetakse AVIS Raplale. Pall pannakse mängu laupäeval kell 17.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar