TÜ/Rock alistas karikafinaalis Kalev/Cramo

Kaheaastase vaheaja järel valmistas TÜ/Rocki meeskond oma toetajatele taas jõulukingituse ning võitis karikavõistluste finaalis Tallinna BC Kalev/Cramo 71:69. Finaali MVP ning mängu otsustava viske autoriks oli Augustas Peciukevicius, kelle arvele jäi 16 punkti ja viis lauapalli.

Kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Rocki ning BC Kalev/Cramo pakkusid täismajale korvpallipublikule korraliku põnevusetenduse. Terve mängu tasavägisena püsinud kohtumise avaveerandaeg lõppes tartlaste 19:17 eduseisus, ent teise veerandajal pääsesid pealinlased ette ning poolajaks oli seis kalevlaste kasuks 37:32.

Nagu võrdsetele meeskondadel kombeks, siis kolmanda veerandaja alguses jõudis TÜ/Rock mõne minutiga vahe tasa teha ning edasi jätkus punkt-punkti mäng, kus kord juhtis üks ja siis teine. Neli minutit enne kohtumise lõppu, kaotusseisult 56:58 tegi TÜ/Rock 8:0 spurdi, mille lõpetas Janar Taltsi rünnaku viimasel sekundil tabatud raske kaugvise ja nii haarati lõpuminutiteks initsiatiiv. Viiepunktilises 64:69 eduseisus lasti viskele Vlad Moldoveanu ning tema kolmene vähendas vahe kahele punktile. Viis sekundit enne lõppu suutis Frank Elegar võtta maha ründelaua ning seisu viigistada 69:69. Pärast minutilist mõttepausi võttis lõpuviske enda peale Augustas Peciukevicius ning noor leedukas saatis keskpositsiooniviske korvi ja niigi juba püstiseisev kodupublik võis rõõmutantsuga alustada, sest karikavõit oli käes skooriga 71:69.

Finaali väärtuslikeimaks mängijaks valitud Augustas Peciukevicius oli TÜ/Rocki parim 16 punkti ja viie lauapalliga. Gert Dorbeku arvele jäi oma endise koduklubi vastu 14 punkti ja Janar Taltsile 13 silma ja seitse lauapalli.

Frank Elegar oli Kalev/Cramo resultatiivseim 19 punkti ja üheksa lauapalliga. Indrek Kajupanga arvele jäi 14 punkt ja kaheksa lauapalli ning võrdselt 10 punkti peale jäid Tanel Sokk ja Bamba Fall.

TÜ/Rockile oli karikafinaal 2013. aastanumbri viimaseks mänguks ja aasta lõpetati 14 järjestikkuse võiduga, sealjuures neli EuroChallenge kohtumist.

Meeskond soovib kõikidele oma fännidele ja toetajatele rahulikke jõule ja rokime taas uuel aastal, kui esimene kodumäng peetakse 7. jaanuaril kui võõrustatakse Riia Barons kvartalsit.